Can Evrenol, Sayara ile Cannes'a Gidiyor! 1 – SAYARA WEBBANNER copy

Can Evrenol, Sayara ile Cannes’a Gidiyor!

16 Mayıs 2024

Dağıtımını Inter Medya’nın, yapımcılığını Inter Yapım’ın üstlendiği, Can Evrenol’un yazıp yönettiği intikam filmi Sayara, Marche du Film’deki Fantastik Galalar kapsamındaki gösterimde izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Cannes’da Cinema Olympia 3’te 18 Mayıs Cumartesi akşamı saat 20:00’de gerçekleşecek galaya filmin yaratıcısı Can Evrenol ve Inter Medya temsilcileri katılacak.

Daha önce 74. Berlin Uluslararası Film Festivali’ndeki Avrupa Film Pazarı’nda gösterimi yapılan Sayara, şimdi de Cannes Film Festivali ile birlikte gerçekleşen, dünyanın en büyük ve en önemli film pazarlarından Marche du Film’de katılımcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

Nisan ayında Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde iki farklı gösterim gerçekleştiren Sayara, birçok uluslararası festivalden de davet aldı. Henüz programı yayınlanmayan festivallerin duyuruları ise çok yakında yapılacak.

Inter Medya’nın geniş dağıtım kataloğunda yer alan Sayara, Kore’ye de lisanslandı. Inter Medya, ayrıca Tayvan, Japonya, Hindistan ve daha birçok ülke ile görüşmelerin devam ettiğini duyurdu.

Sayara, İstanbul’da bir spor salonunda temizlikçi olarak çalışan genç bir kadın olan Sayara’nın hikâyesini anlatıyor. Ablası Yonca, ayrıcalıklı ve iyi bağlantıları olan Barış ve arkadaşları tarafından tecavüz edilip öldürüldüğünde, mahkeme delil yetersizliği nedeniyle olayın intihar olduğuna karar verir. Barış’ın milletvekili olan babası serbest bırakılmalarını sağlar. Ancak eski bir özel harekât komutanı olan babası tarafından eğitilen Sayara, kendi adaletini aramaya yemin eder ve beklenmedik bir intikamcıya dönüşür.

İntikam filmlerinin diğer alt türlerinden farklı olarak intikam yolculuğuna çıkan ana karakterini bir anti-kahramana dönüştüren Sayara, seyirciyi bir özdeşleşme yolculuğuna çıkarıyor.

Kaynak: Ranini.tv

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pera Film’den Dünya AIDS Günü Programı: Buradayım! 2 – this child with aids

Pera Film’den Dünya AIDS Günü Programı: Buradayım!

Pera Film’in Dünya AIDS Günü’nde farkındalık yaratmak için başlattığı Buradayım!
Meg 2: Çukur ile Okyanustaki Dehşet Devam Ediyor 3 – Meg 2 The Trench 2023 2

Meg 2: Çukur ile Okyanustaki Dehşet Devam Ediyor

Okyanusun derinliklerinde dehşet devam ediyor! Yılın heyecan verici sinema deneyimi