Christopher Nolan Filmi Oppenheimer'dan İlk Fragman 1 – Oppenheimer 2023 2

Christopher Nolan Filmi Oppenheimer’dan İlk Fragman

19 Aralık 2022

Yeni Christopher Nolan filmi Oppenheimer’dan ilk fragman ve poster yayınlandı.

Onu anlayıncaya kadar ondan korkmayacaklar. Ve onu kullanıncaya kadar anlamayacaklar.

Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği Oppenheimer, izleyicileri dünyayı kurtarmak için yok etme riskini almak zorunda kalan esrarengiz adamın heyecan dolu paradoksuna iten, IMAX ile çekilmiş epik bir gerilim.

Filmde Cillian Murphy, J. Robert Oppenheimer rolünü, Emily Blunt ise karısı, biyolog, botanikçi Katherine “Kitty” Oppenheimer rolünü canlandırıyor. Oscar ödüllü Matt Damon, Manhattan Projesi’nin yönetici olan General Leslie Groves Jr., Robert Downey, Jr. da ABD Atom Enerjisi Komisyonu’nun kurucu üyesi Lewis Strauss rolünde.

Christopher Nolan Filmi Oppenheimer'dan İlk Fragman 2 – Oppenheimer 2023 1

Akademi ödüllü Florence Pugh, psikiyatr Jean Tatlock’ı; Benny Safdie teorik fizikçi Edward Teller’ı; Michael Angarano, Robert Serber’ı ve Josh Hartnett da öncü Amerikalı nükleer bilimci Ernest Lawrence’ı canlandırıyor.

Oppenheimer’da ayrıca Oscar ödüllü Rami Malek de rol alıyor, Nolan ile sekiz Oscar adaylığı bulunan oyuncu, yazar ve film yapımcısı Kenneth Branagh’ı tekrar bir araya getiriyor.

Oyuncu kadrosunda Dane DeHaan (Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu), Dylan Arnold (Cadılar Bayramı serisi), David Krumholtz (The Ballad of Buster Scruggs), Alden Ehrenreich (Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi) ve Matthew Modine (Kara Şövalye Yükseliyor) yer alıyor.

Film, Kai Bird ile merhum Martin J. Sherwin’in yazdığı Pulitzer ödüllü American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer adlı kitaba dayanıyor. Filmin yapımcıları Emma Thomas, Atlas Entertainment’den Charles Roven ve Christopher Nolan.

Oppenheimer, IMAX 65mm ve 65mm geniş format kombinasyonuyla çekilmiştir ve ilk kez IMAX siyah beyaz analog görüntülü bölümler içermektedir.

Nolan’ın Tenet, Dunkirk, Yıldızlararası, Başlangıç ve Kara Şövalye üçlemesi gibi filmlerinin, global gişe hasılatı 5 milyar doların üstündedir ve 11 Oscar ödülü ile iki adet En İyi Film adaylığı dahil 36 adaylığı vardır.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Oppenheimer

Bir Christopher Nolan filmi

Tür: Biyografi, Dram
Yönetmen: Christopher Nolan
Senaryo: Christopher Nolan
Oyuncular: Cillian Murphy, Emily Blunt, Robert Downey, Jr., Matt Damon, Rami Malek, Florence Pugh, Benny Safdie, Michael Angarano, Josh Hartnett, Kenneth Branagh, Casey Affleck, Gary Oldman, James Remar
Yapımcılar: Emma Thomas, Charles Roven ve Christopher Nolan

[/box]

Christopher Nolan Filmi Oppenheimer'dan İlk Fragman 3 – Oppenheimer 2023 poster

Oppenheimer, 21 Temmuz 2023’te sinemalarda!

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Cocaine Bear / Çıldırmış Ayı İlk Fragman 4 – Cocaine Bear Cildirmis Ayi 01

Cocaine Bear / Çıldırmış Ayı İlk Fragman

Cocaine Bear / Çıldırmış Ayı'nın ilk fragmanı yayınlandı. Yönetmenliğini Elizabeth
Korku Sokağı 2. Kısım: 1978 Resmi Fragman 5 – Fear Street Part Two 1978

Korku Sokağı 2. Kısım: 1978 Resmi Fragman

Netflix, tüyler ürpertici Fear Street Part Two: 1978 / Korku