En Büyük Kötülük Geri Dönüyor: Dehşetin Yüzü 2

Korku Seansı evreninin en büyük kötülüğü geri dönüyor! Dehşetin Yüzü 2, 8 Eylül’de sinemalarda!

2 milyar dolarlık dev Korku Seansı evreninin en yüksek hasılat yapan filmi Dehşetin Yüzü, devam filmiyle beyazperdede seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Korku sineması hayranlarının heyecanla beklediği The Nun 2 / Dehşetin Yüzü 2, 8 Eylül’de sinemalarda!

En Büyük Kötülük Geri Dönüyor: Dehşetin Yüzü 2 1 – The Nun Dehsetin Yuzu 2 004

Korku Seansı evreninin 366 milyon dolardan fazla hasılatla en çok kazanan filmi Dehşetin Yüzü, devam filmiyle seyirci ile buluşuyor. Dünya çapında hit olan filmin devamı Dehşetin Yüzü 2, Rahibe Irene’in şeytan rahibe Valak ile bir kez daha yüz yüze gelmesini konu alıyor. 1956 yılının Fransa’sında geçen hikâyede bir rahibin öldürülmesinin ardından kötülük yayılıyor…

Rahibe Irene rolüne geri dönen Taissa Farmiga’ya, Jonas Bloquet, Storm Reid, Anna Popplewell ve Dehşetin Yüzü’ndeki rolünü yeniden üstlenen Bonnie Aarons eşlik ediyor. Kadrosunda birbirinden yetenekli uluslararası oyuncular bulunan filmin yönetmen koltuğunda The Conjuring: The Devil Made Me Do It filminin de yönetmenliğini yapan Michael Chaves oturuyor. Senaryosunu Ian Goldberg, Richard Naing ve Akela Cooper’un birlikte kaleme aldığı filmin hikayesi Cooper’a, içinde yer alan karakterler ise James Wan ve Gary Dauberman’a ait.

Daha önceki tüm Korku Seansı filmlerinde olduğu gibi filmin yapımcılığını Peter Safran ve James Wan ortaklaşa üstleniyor. Dehşetin Yüzü 2’nin uygulayıcı yapımcılığını ise Richard Brener, Dave Neustadter, Victoria Palmeri, Gary Dauberman, Michael Clear, Judson Scott ve Michael Polaire birlikte gerçekleştiriyor.

Chaves’e kamera arkasında eşlik eden isimler şöyle: Görüntü yönetiminde Tristan Nyby, yapım tasarımında Stephane Cressend, kurguda Gregory Plotkin, görsel efektler yapımında Sophie A. Leclerc ve kostüm tasarımında Agnes Beziers. Filmin müziği besteci Marco Beltrami’nin imzasını taşıyor.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Dehşetin Yüzü 2, 8 Eylül’de sinemalarda olacak.

En Büyük Kötülük Geri Dönüyor: Dehşetin Yüzü 2 6 – the nun 2 poster

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir