2017 Yılının En İyi Korku Fragmanları 1 – Korku Fragmanları 2017

2017 Yılının En İyi Korku Fragmanları

26 Aralık 2017

2017 Yılının En İyi Korku Fragmanları 2 – En İyi Korku Fragmanları 2017

Geleneksel 2017 keşifler listemizden sonra sırada her sene keyifle hazırladığım en iyi korku fragmanları listesi var. Bilindiği gibi fragmanlar bazen merak, bazen heyecan ile beklediğimiz filmler hakkında ilk fikirlerin oluşmasına yardımcı olur. Bazen de tam tersi bir durum söz konusudur. O beklentiyi bizzat fragmanın kendisi yaratır. Ancak her zaman umduğumuzu bulamayız tabii ki. Bazı fragmanlar filmin önüne geçiverir. İşin o kısmına hiç bulaşmadan 2017 yılının en iyi korku fragmanları listemizi sıralamaya başlayalım. Sizler de etkilendiğiniz fragmanları yorumlar kısmına ekleyerek listeyi zenginleştirebilirsiniz. İyi seyirler!

The Void

Klu Klax Klan üyelerine benzer biçimde giyinmiş ve gizemli bir tarikata mensupmuş gibi duran bir grup, bir hastanenin etrafını sarar. Hastanedeki personel ve hastalar ile bir polis memuru, hayatta kalmak için tanımlayamadıkları bir düşmana karşı savaşmak zorunda kalır.

It

Derry isimli kasabada çocuklar kaybolmaya başlar. Bir grup çocuk en büyük korkularıyla, yani yüzyıllardır cinayet ve vahşet hikayeleriyle bilinen Pennywise adındaki şeytan palyaço ile yüzleşmek durumunda kalır.

Get Out

Chris, kız arkadaşı Rose’un aileyle tanışmak için ailenin şehir dışındaki evine gitmeyi kabul eder. Başlangıçta ailenin aşırı uyumlu davranışlarını kızlarının farklı ırktan biriyle olan ilişkisiyle başa çıkmak için endişeli çabalar olarak yorumlar. Ama hafta sonu ilerlerken giderek daha da rahatsız edici bir hal alan bir dizi olay, Chris’i aklının ucuna bile gelmeyecek bir gerçeğe götürür.

Split

Psikiyatr Dr. Fletcher’a göre Kevin’in kanıtlanmış 23 kişiliği olsa da geride hala yüzeye çıkmamış ve diğerlerine hükmetmek üzere ortaya çıkmaya hazır bekleyen bir kişiliği kalmıştır. Üç genç kızı kaçıran Kevin, zihnindeki odacıklar arasındaki duvarlar parçalanmaya başlarken, hem içindeki kişilikler hem de etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatır.

Hounds of Love

Vicki Maloney, yolda yürürken rahatsız bir çift tarafından rastgele seçilerek kaçırılır. Kendisini alıkoyan çiftin arasındaki dinamikleri gözlemlemeye başlayan genç kız, kurtulmak için ikisinin arasına nifak tohumu ekmekten başka çaresi olmadığını anlar.

Raw

Tamamı vejetaryen veterinerlerden oluşan bir ailenin küçük kızı Justine, ebeveynleri ve ablasının izinden giderek kendini köklü bir veterinerlik bölümünün birinci sınıfında bulur. Ablası Alexia’nın da dahil olduğu üst sınıf öğrencileri, çeşitli çaylak ritüelleriyle yeni öğrencilere hayatı zindan ederler: Gecenin köründe dışarıda iç çamaşırlarıyla sürünmek, başlarından aşağı hayvan kanı dökmek, çiğ tavşan böbreği yedirmek bunlardan sadece bazılarıdır. Justine, bahsi geçen ritüellerin ardından bir uyanış ve dönüşüm yaşar.

It Comes at Night

Bütün dünyayı etkisi altına alan bilinmeyen bir tehdide karşı ormanın içinde ıssız bir yerdeki evlerinde görece güvenli yaşayan bir adam, karısını ve oğlunu korumak için sert ama temelsiz kurallar koymuştur. Sığınacak bir yer arayan genç bir aile ortaya çıkar ve işler karışır.

A Dark Song

Çocuğunun ruhuyla iletişime geçmek isteyen çaresiz bir kadın, eksantrik bir okültist ile anlaşma yapıp tehlikeli bir ayine başlar.

Housewife

Housewife, henüz yedi yaşındayken, ablası ve babası, annesi tarafından hunharca öldürülen Holly’nin hikayesini anlatıyor. Holly’nin dünyaca ünlü genç ve yakışıklı bir tarikat lideriyle tanışmasıyla rayından çıkacak olan filmin cümlesi; “Sadece rüyaların ve sen”.

Mother!

Bir çiftin ilişkisi, huzurlarını bozan davetsiz misafirlerin evlerine gelmesiyle çıkmaza girer.

Happy Death Day

Bir üniversite öğrencisi öldürüldüğü günü tüm detayları ve korkunç sonuyla tekrar tekrar yaşayacaktır, ta ki katilinin kimliğini keşfedene kadar.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sinema Tarihinin İçine Şeytan Kaçmış En Garip Objeleri 3 – Pridyider

Sinema Tarihinin İçine Şeytan Kaçmış En Garip Objeleri

Annabelle vb. filmlerdeki içine şeytan kaçmış oyuncak bebekler, listedeki objelerin
2015'in En İyi / En Kötü Yerli Filmleri 4 – filmarasi 8 saniye2

2015’in En İyi / En Kötü Yerli Filmleri

Bunca film bolluğu arasında hepsinin iyi olmasını beklemiyorduk, olmadı da