Ercan Kesal’ın Nasipse Adayız Filmi Rotterdam'da 1 – Nasipse Adayız

Ercan Kesal’ın Nasipse Adayız Filmi Rotterdam’da

21 Aralık 2019

Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı film Nasipse Adayız, Avrupa’nın önemli festivallerinden Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Film 22 Ocak-2 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak 49. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nin Voices Bölümü’ne davet edildi.

Ercan Kesal’ın Nasipse Adayız Filmi Rotterdam'da 2 – Nasipse Adayız

Ercan Kesal’ın aynı adlı romanından uyarlanan Nasipse Adayız, İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikayesini konu alıyor. Başrollerinde Ercan Kesal, Selin Yeninci, İnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci’nin yer aldığı filmde Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta da konuk oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.

Yapımcılığını Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production ve Living Pictures’ın gerçekleştirdiği film, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Sırbistan Film Fonu tarafından desteklendi. Filmin görüntü yönetmenliğini Barbu Balasoiu üstlenirken, Ali Aga kurgusunu, Oya Köseoğlu da sanat yönetmenliğini yaptı. Türkiye-Sırbistan ortak projesi Nasipse Adayız, Rotterdam’daki dünya galasının ardından 2020’nin ikinci yarısında Türkiye’de sinemaseverlerle buluşacak.

SİNOPSİS

İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen traji-komik hikayesi.

Başkan adayı olmak için çalışmalarına devam eden Kemal, Bir Numara’nın adaylığını anons edeceği geceye heyecanla hazırlanmaktadır. Eski eşi dahil Kemal’in etrafındaki herkes bu delice koşturmaya şahit olur. Bir Numara’nın gözüne girip aday olabilmek için her yolu deneyen Kemal, adaylığının açıklanacağı önemli gecede beklenmedik olaylarla karşılaşacaktır.

Bir adayın gözünden, siyasetin farklı yüzünü, yapılan pazarlıkları, politik stratejileri ve insanın karanlık yüzünü gerçekçi bir üslupla anlatan Nasipse Adayız, Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Count of the Horror: Giovanni Scognamillo 3 – 2131988816 e4746e5eb5

Count of the Horror: Giovanni Scognamillo

28 Nisan 2012'de FABİSAD organizasyonuyla "Count of the Horror" Giovanni
Deepa Mehta: Bir Başkaldırı Sineması 4 – Deepa Mehta

Deepa Mehta: Bir Başkaldırı Sineması

İstanbul Modern Sinema'nın Ekim ayındaki konuğu, filmleriyle pek çok büyük