Fethiye Film Festivali Başlıyor 1 – Fethiye Film Festivali logo

Fethiye Film Festivali Başlıyor

7 Kasım 2023

Fethiye, bu sene ilki düzenlenecek olan Fethiye Film Festivali ile sinema dünyasında kendine kalıcı bir yer edinme hayalini gerçekleştiriyor.

7-10 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Fethiye Film Festivali (FFF), sinema camiasından da büyük ilgi ve destek görüyor.

FEFSAD (Fethiye Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği) organizasyonuyla gerçekleşecek olan festivale yüz elliye yakın film başvurusu yapıldı. 20 Ekim 2023’te biten başvuru dönemi sonrasında film seçki kurulu tarafından başvuru yapan filmler değerlendirilmeye başladı.

Kısa ve uzun metrajlı deneysel, animasyon, belgesel ve kurmaca türlerinde yapılacak olan film gösterimlerinin programı, 15 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak. Festival bünyesinde gösterilecek olan filmler, Aksin Sinemaları sponsorluğunda izleyici ile buluşacak. İzleyicisiyle ücretsiz olarak buluşacak film gösterimleri sırasında, özel olarak davet edilmiş yönetmenlerle soru-cevap ve söyleşiler gerçekleşecek.

Film gösterimlerinin yanı sıra düzenlenecek atölye, söyleşi ve sunumlar, alanının uzmanı akademisyenler, yönetmenler ve sinema emektarları tarafından gerçekleştirilecek ve festival boyunca sektör profesyonelleri farklı mekanlarda sinemaseverler ile bir araya gelecekler.

2024 yılında uluslararası bir kimlik kazanmayı ve süreklilik arz etmeyi hedefleyen Fethiye Film Festivali, Fethiye’nin kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirmeyi, Fethiye halkına ve özellikle gençlerine sinema aşkını aşılamayı ve tüm şehrin sahiplendiği bir festival olmayı hedefliyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

10. Engelsiz Filmler'de Ödüller Sahiplerini Buldu 2 – Beni Sevenler Listesi 2021

10. Engelsiz Filmler’de Ödüller Sahiplerini Buldu

10. Engelsiz Filmler Festivali'nde ödüle layık görülen isimler, kapanış töreninin
29. Adana Altın Koza'da Ödüller Sahiplerini Buldu 3 – Ela ile Hilmi ve Ali film ekibi

29. Adana Altın Koza’da Ödüller Sahiplerini Buldu

29. Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü