Filmini Kap Gel!

7 Mayıs 2014

Filmini Kap GelKargART’ın büyük ilgi gören geleneksel etkinliği “Filmini Kap Gel”, sezon kapanmadan bir kez daha gerçekleşiyor. Olay basit; kendi çektiğin kısa metraj filmini kapıp geliyorsun, bir yönetmen ve diğer genç yönetmen adayları ile birlikte seyrediliyor filmin. Üzerine masaya yatırılıp konuşuluyor. 11 Mayıs Pazar, saat 13:00’dan itibaren gerçekleşecek etkinliğin bu seferki yönetmen konuğu Özgür Doğan.

Özgür Doğan

Daha çok İki Dil Bir Bavul ve Babamın Sesi filmleriyle tanınan Özgür Doğan, 1978, Muş doğumlu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Fakültedeyken cezaevinde olan abisinden ötürü cezaevleri ile daha sonra Hayaller Birer Kırık Ayna adıyla gösterilecek olan bir projeye Orhan Eskiköy ile başladı. Ayrıca 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi oldu. 2004 yılında aynı üniversitede Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünden yüksek lisans derecesini aldı. 2003 yılında Orhan Eskiköy ile birlikte “iletişimsizlik” üzerine bir film yapmaya karar verdiler fakat parasal sorunlar araya girince filmi ertelediler. Eylül 2007’de filme kendi çabaları ile başladılar ve daha sonra Greenhouse Belgesel Geliştirme Atölyesi, Sundance Belgesel Fonu ve Hollanda Jan Vrijman Fonu’ndan destek aldılar. Dokuz aylık bir çalışma sonucu İki Dil Bir Bavul belgesel filmini tamamladılar. Film, Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi İlk Film Ödülü” de dâhil olmak üzere çeşitli festivallerden ödüller aldı. 2012 yılında yönetmenliğini Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan’ın yaptığı Babamın Sesi (Dengê Bavê Min) filminin yapımcılığını üstlendi. Babamın Sesi, Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Film”, Uluslararası İstanbul Film Festivali ve yine Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Senaryo” ödüllerini aldı.

Etkinlik Detayları

  • Daha fazla film seyredilebilmesi için getireceğiniz filmlerinizin uzunluğunun 30 dk.’yı geçememesini rica ederiz.
  • Farklı formatlardaki filmlerin gösteriminde sıkıntı yaşanmaması için filmlerinizi etkinlik gününden en az bir gün önce, iletişim bilgilerinizle birlikte KargART’a (Murat Seçkin’e) teslim etmenizi öneririz.
  • Etkinlik ücretsizdir.
  • 18 yaş sınırı vardır.
  • Bilgi için info@kargart.net adresine mesaj atınız.
blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sinemalife Temmuz Sayısı Yayında 1 – o MICHAEL JACKSON facebook

Sinemalife Temmuz Sayısı Yayında

“Türkiye’nin İlk Online Sinema Dergisi” Sinemalife Temmuz sayısı da her

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’na Rekor Başvuru

Bu yıl “Dijital Yalnızlık” temasıyla gerçekleştirilen Sabancı Vakfı 4. Kısa