Geri Dönüşmez Filmler Ödüllendirildi! 1 – MG 5346

Geri Dönüşmez Filmler Ödüllendirildi!

Ataşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından  düzenlenen Ataşehir Belediyesi Çevre Konulu Ulusal Kısa Film Yarışması’nın dördüncüsü sonuçlandı. Yarışma’da toplam 50 bin liralık para ödülü verildi! 

Yarışma dört yıldır küresel iklim değişikliğinin etkilerinin hızla yaşandığı günümüzde; çevre bilincini arttırarak, ilerleyen yıllarda daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevreye kavuşma isteği ve hedefiyle yapılıyor.

Ferhan Şensoy Ses Tiyatrosu’nda yapılan ödül töreninde amatör ve profesyonel kategoride kazananlara ödülleri ve plaketleri takdim edildi. Ayrıca festival bu ‘Cerattepe’deki Doğa Katliamına ve Baskılara Hayır’ diyen ve yeşil doğayı korumak için canla başla mücadele eden Yeşil Artvin Derneği’ni de ödüllendirdi. Ödülü dernek başkanı Nur Neşe Kalan aldı. Yeşim Ustaoğlu, Derya Alabora, Meryem Yavuz, İlker Barış ve Ayten Kartal’dan oluşan jürinin değerlendirmesine göre sonuçlar şöyle;

PROFESYONEL KATEGORİ

Birincilik Ödülü

MANDRAKE / AYBERK KABA, SEZEN ÇİLDİR

İkincilik Ödülü

Dağların Oğlu / Yavuz Selim Taşcıoğlu

Üçüncülük Ödülü

DİLOVASI/ SERDAL DOĞAN

Jüri Özel Ödülü

GÖZYAŞI YOLU/ ENGİN TÜRKYILMAZ


AMATÖR KATEGORİ

Birincilik Ödülü

Ağaç ile gitti/ Hasan Ali Soydam

İkincilik Ödülü

REST/ENİS KAL

Üçüncülük Ödülü

Av/ Mert Hüroğlu ve İmece Evi // Yahya Ercan

Jüri Özel Ödülü

Çetin’in Çantası/ Ayhan ALTINYAY

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir