Hanuman Öldü! 1 – Dara Singh Chand Par Chadayee 1967

Hanuman Öldü!

12 Temmuz 2012

Hanuman Öldü! 2 – DaraSingh 3 1Hanuman rolüyle üne kavuşan Bollywood’un sevilen aksiyon kahramanı Dara Singh hayatını kaybetti.

Hintli güreşçi ve Bollywood’un aksiyon kahramanı 84 yaşındaki Singh’in doktorları, kalp krizi ve inme geçirdikten günler sonra Mumbai’deki evinde bugün (12 Temmuz 2012) hayata veda ettiğini söyledi.

Ölümü üzerine çok sayıda film yıldızı ve siyasetçi Bollywood’un güçlü adamını öven açıklamalar yaparken, Hindistan hükümeti, Singh’in ölümünden ”derin üzüntü” duyulduğunu bildirdi.

19 Kasım 1928’de doğan Dara Singh, 1950’lerde oyunculuğa başlamadan önce profesyonel serbest güreş turnuvalarında yarışıyordu. İki yüze yakın filmde rol olan Singh, popüler televizyon dizisi Mahabharat‘ta Hindu maymun tanrısı Hanuman rolüyle üne kavuştu.

Singh, 2003-2009 yıllarında muhalefetteki Bharatiya Janata Partisi’ni temsilen parlamentonun üst kanadında görev yaptı. (Kaynak: Populersinema.com)

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kamp Armen Filmi İzmir Fransız Kültür'de 3 – kamparmen3

Kamp Armen Filmi İzmir Fransız Kültür’de

Kamp Armen Filmi, 27 Haziran 2013 Perşembe Saat: 18:30’dan itibaren
SİYAD Onur ve Emek Ödülleri Sahipleri Açıklandı 4 – Zuhal Olcay

SİYAD Onur ve Emek Ödülleri Sahipleri Açıklandı

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), 52. SİYAD Türkiye Sineması Ödül Töreni’nde