Hanuman Öldü! 1 – Dara Singh Chand Par Chadayee 1967

Hanuman Öldü!

Hanuman Öldü! 2 – DaraSingh 3 1Hanuman rolüyle üne kavuşan Bollywood’un sevilen aksiyon kahramanı Dara Singh hayatını kaybetti.

Hintli güreşçi ve Bollywood’un aksiyon kahramanı 84 yaşındaki Singh’in doktorları, kalp krizi ve inme geçirdikten günler sonra Mumbai’deki evinde bugün (12 Temmuz 2012) hayata veda ettiğini söyledi.

Ölümü üzerine çok sayıda film yıldızı ve siyasetçi Bollywood’un güçlü adamını öven açıklamalar yaparken, Hindistan hükümeti, Singh’in ölümünden ”derin üzüntü” duyulduğunu bildirdi.

19 Kasım 1928’de doğan Dara Singh, 1950’lerde oyunculuğa başlamadan önce profesyonel serbest güreş turnuvalarında yarışıyordu. İki yüze yakın filmde rol olan Singh, popüler televizyon dizisi Mahabharat‘ta Hindu maymun tanrısı Hanuman rolüyle üne kavuştu.

Singh, 2003-2009 yıllarında muhalefetteki Bharatiya Janata Partisi’ni temsilen parlamentonun üst kanadında görev yaptı. (Kaynak: Populersinema.com)

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole