En Karanlık Robin Hood Filmi Geliyor! 1 – jackman

En Karanlık Robin Hood Filmi Geliyor!

22 Mayıs 2024

Michael Sarnoski’nin (Pig ve yakında vizyona girecek korku filmi A Quiet Place: Day One), başrollerini Hugh Jackman ve Jodie Comer’ın paylaştığı klasik hikayenin daha karanlık bir yeniden uyarlaması olacağı söylenen The Death of Robin Hood (Robin Hood’un Ölümü) adlı filmi yöneteceği duyuruldu.

Variety bugün öğleden sonra projeyle ilgili bir güncelleme yaparak, A24’ün Robin Hood’un Ölümü’nün ABD haklarını satın aldığını ve yapımın önümüzdeki yılın başlarında gerçekleşeceğini açıkladı.

Robin Hood’un Ölümü’nün “klasik Robin Hood masalının daha karanlık bir yeniden canlandırması” olduğu söyleniyor. Zamanına uygun olarak çekilen filmde, suç ve cinayetle dolu bir hayatın ardından geçmişiyle boğuşan baş karakter, kendisini ağır yaralı ve ona kurtuluş şansı sunan gizemli bir kadının ellerinde bulan savaş yorgunu bir yalnız olarak karşımıza çıkacak.”

RPC’den Aaron Ryder ve Andrew Swett, “Bu hepimizin bildiği Robin Hood hikayesi değil,” diyor. “Michael bunun yerine çok daha ayakları yere basan ve içgüdüsel bir şey yarattı. Alexander Black ve Lyrical’daki dostlarımız ile Rama ve Michael sayesinde, dünya Hugh ve Jodie’yi bu destanda birlikte görmeyi çok sevecek.”

Sarnoski, yapım hakkında “Hepimizin bildiği Robin Hood hikayesini yeniden keşfetmek ve yepyeni bir şekilde yenilemek inanılmaz bir fırsat oldu” diye ekliyor. “Senaryoyu beyazperdeye aktaracak mükemmel oyuncu kadrosunu bulmak çok önemliydi. Bu hikayeyi güçlü ve anlamlı bir şekilde hayata geçirecekleri için Hugh ve Jodie’ye daha fazla heyecan duyamaz ve güvenemezdim.” diye konuştu.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pera’dan Yol Filmleri Seçkisi: Bir Yolculuktan Hatıralar 2 – I Travel Because I Have to I Come Back Because I Love You 2009

Pera’dan Yol Filmleri Seçkisi: Bir Yolculuktan Hatıralar

Bir Yolculuktan Hatıralar başlıklı program, bu kez sinemaseverleri yol filmleri
Ölüm Günün Kutlu Olsun 2'den Poster 3 – Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 2

Ölüm Günün Kutlu Olsun 2’den Poster

Katilin dönüşü ölümcül olur! Christopher Landon'ın yönettiği Happy Death Day