Bir Zamanlar Gelecek: 2121 Horror and Sci-Fi Film Festivali'nde 1 – Bir Zamanlar Gelecek 2121 3

Bir Zamanlar Gelecek: 2121 Horror and Sci-Fi Film Festivali’nde

23 Mart 2023

Dünya prömiyerini 29. Uluslararası Adana Film Festivali’nde yapan Serpil Altın’ın ilk uzun metrajlı filmi Bir Zamanlar Gelecek: 2121, hız kesmeden dünya film festivallerindeki yolculuğuna devam ediyor. Bu yıl 30 Mart-2 Nisan 2023 tarihleri arasında 34. kez düzenlenen Münih Türk Film Günleri’nin Açılış Filmi olan film, aynı zamanda Amerika’nın en büyük beşinci şehri ve Arizona eyaletinin başkenti olan Phoenix’de 19. kez düzenlenen Uluslararası Horror & Sci-Fi Film Festivali’nde yarışmalı bölüme seçilen dört bilim kurgu filminden biri.

Serpil Altın’ın filmi 25 Mart, 31 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde Phoenix Harkins Sinemaları’nda gösterimde olacak. 30 Mart Perşembe saat 20:00’de ise yönetmen, senarist Serpil Altın, yapımcı, eş senarist Korhan Uğur, oyuncu Selen Öztürk ve görüntü yönetmeni Kaan Çalışkan’ın katılımıyla 34. Münih Türk Film Günleri’nin Açılış Filmi olarak Rio Filmpalast’ta seyircisiyle buluşacak.

Türkiye’nin ilk sürdürülebilir film (Yeşil Film prodüksiyon ilkelerine sadık kalmaya gayret eden) girişimi olan Bir Zamanlar Gelecek: 2121’in konusu ise şöyle:

“Gelecekte iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelir. Kıtlık Kanunları gereği sisteme getirilen yeni hayat karşılığında, yaşlı neslin yok edilmesi zorunludur. Bu sistemde yaşayan ailenin hayatı yeni bebek haberiyle değişir.”

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Taylan Biraderler 10 Yıl Sonra Sinemaya Dönüyor 4 – Taylan Biraderler muhsin akgun

Taylan Biraderler 10 Yıl Sonra Sinemaya Dönüyor

Taylan Biraderler 10 yıl sonra sinemaya dönüyor! Berkun Oya’nın senaryosunu
İnşaat 2'nin Setindeyiz: 10 Yıl Sonra Gömmeye Devam! 5 – unnamed

İnşaat 2’nin Setindeyiz: 10 Yıl Sonra Gömmeye Devam!

Murat Tolga Şen, İnşaat 2 filminin setini ziyaret etti ve