İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı 1 – IKSV Alt Kat banner

İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı

5 Aralık 2018

İKSV Alt Kat, İKSV binasında bir kamusal alan yaratarak, yıl boyunca farklı gruplara kültür-sanatı deneyimleme ve kendini ifade etme fırsatı sunmayı hedefliyor.

İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı 2 – IKSV Alt Kat

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), kültür ve sanata katılımı artırmak amacıyla, 2019 yılında binasında yeni bir mekân açıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle, Nejat Eczacıbaşı Binası’nın en alt katında, 120 metrekarelik bir alana yayılacak Öğrenme ve Etkileşim Alanı, yıl boyunca farklı disiplinlerde etkinlik ve atölye programları sunacak.

Mart 2019’da faaliyetlerine başlayacak İKSV Alt Kat, başta çocuklar ve gençler olmak üzere, kültür ve sanata erişimi kısıtlı gruplara doğrudan ulaşmayı hedefliyor. İKSV Alt Kat, müzik, güncel sanat, tiyatro, film ve tasarım gibi farklı alanlarda özgün içerikler üreterek, disiplinlerarası projeler üretecek. İKSV, bu projeyle binasında bir kamusal alan yaratarak, kültür ve sanata erişimin önündeki engelleri kaldırma yolunda somut adımlar atacak.

İKSV Alt Kat’ın tüm yıla yayılacak etkinlik programında, çocuklar ve gençlere yönelik atölyeler, sanatçı ve eğitimcilerin bir arada çalışacağı sanat eğitmenliği projelerinin yanı sıra, erken çocukluk gelişimine dair farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli çalışmalar yer alıyor. İKSV’nin kültür sanat alanındaki 46 yıllık tecrübesini, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, kültür kurumları ve alanın diğer aktörleriyle kurulan işbirlikleriyle bir araya getirerek programını oluşturan İKSV Alt Kat; atölyelerin yapılacağı çok amaçlı etkinlik alanı ve kitaplık-çalışma alanlarıyla çocuklara, gençlere ve kültür-sanata hayatında daha fazla alan açmak isteyen herkese açık olacak.

İSTKA’nın, 2018 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında sağladığı destekle kurulan İKSV Alt Kat, kültür kurumları, sanatçılar ve izleyiciler arasındaki etkileşimi artıran; katılımcı, çok sesli, çok kültürlü, erişilebilir ve esnek bir yapı kurarak kalıcı bir mekan yaratmayı amaçlıyor.

İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nda gerçekleştirilecek etkinliklerin ayrıntılı programı 2019’un ilk aylarında açıklanacak.

Daha fazla bilgi için: altkat.iksv.org

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sadri Alışık’ın Kayıp Filmi Ayyaş Sahaftan Çıktı 3 – Ayyaş Sadri Alışık 2

Sadri Alışık’ın Kayıp Filmi Ayyaş Sahaftan Çıktı

Ülkü Erakalın’ın sahaflara ve eskicilere satılan arşivinden “kayıp” olduğu söylenen

45 Film, 8 Üniversite: Kısa Film Yönetmenleri Derneği

45 Film, 8 Üniversite: Kısa Film Yönetmenleri Derneği yurt içinde