İKSV Galaları'nda Katil Var: Doğu Ekspresinde Cinayet 1 – İKSV Galaları Doğu Ekspresinde Cinayet 2

İKSV Galaları’nda Katil Var: Doğu Ekspresinde Cinayet

24 Ekim 2017

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2016 yılında düzenlenmeye başlayan İKSV Galaları, 2017-2018 sezonunda DHL Express sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. Bu kapsamdaki ilk galada Agatha Christie’nin ünlü romanı Murder on the Orient Express / Doğu Ekspresinde Cinayet’in göz alıcı sinema uyarlaması, Türkiye prömiyerini 7 Kasım Salı akşamı 21.00’de, Doğu Ekspresi yolculuğunun başlangıç durağı Sirkeci Garı’nda yapıyor.

İKSV Galaları'nda Katil Var: Doğu Ekspresinde Cinayet 2 – İKSV Galaları Doğu Ekspresinde Cinayet 1Filmde Agatha Christie’nin Belçikalı dedektifi Hercule Poirot, İstanbul’dan Paris’e doğru yol alan lüks trende işlenen cinayeti çözmeye çalışıyor. Cevval dedektif Poirot, karlar arasında mahsur kalan trende bulunan on üç yabancıyı cinayetin zanlısı olarak kabul ediyor ve zamana karşı yarışarak ipuçlarını toplayıp katilin izini sürüyor.

Hercule Poirot’yu, filmin yönetmeni de olan Kenneth Branagh canlandırırken, cinayete kurban giden Mr. Ratchett rolünde Johnny Depp, Mrs. Hubbard rolünde Michelle Pfeiffer, Pilar Estravados rolünde Penelope Cruz, Prenses Dragomiroff rolünde Judi Dench, Masterman rolünde Derek Jacobi, M. Bouc rolünde Tom Bateman, Kont Andrenyi rolünde, “Dansçı” belgeseli festivalde de gösterilen Sergei Polunin, Gerhard Hardman rolünde Willem Dafoe, Hildegarde Schmidt rolündeyse Olivia Colman yer alıyor.

Ridley Scott’ın yapımcılığını üstlendiği filmin senaryo yazarı Michael Green, “Logan” ve “Blade Runner 2049”un da senaryolarını yazdı; Green, “American Gods” dizisinin yaratıcısı, yürütücü yapımcısı ve senaristi, “Heroes” dizisinin de yapımcısı ve senaristi.

Yönetmen ve oyuncu Kenneth Branagh’ı özellikle Shakespeare’in beyazperde uyarlamalarıyla tanıyoruz: “Hamlet”, “Kuru Gürültü”, “Love’s Labour Lost”, “Beğendiğiniz Gibi”. Yönettiği filmlerin çoğunda başrolü de üstlenen Branagh, en son “Dunkirk”te de rol aldı.

ABD’de gösterime girmeden önce İKSV Galaları’nda gösterilecek olan Doğu Ekspresinde Cinayet Türkiye’de 10 Kasım günü vizyona girecek.

Biletler 27 Ekim’de satışa çıkıyor

İKSV Galaları'nda Katil Var: Doğu Ekspresinde Cinayet 3 – İKSV Galaları Doğu Ekspresinde Cinayet 3

İKSV Galaları’nın son filmi Doğu Ekspresinde Cinayet’in biletleri 27 Ekim Cuma günü 10.30’dan itibaren Biletix ve İKSV ana gişeden satışa sunuluyor. Lale Kart üyeleri için ön satış 26 Ekim Perşembe günü saat 10.30’da başlıyor. Sirkeci Garı’nda gerçekleştirilecek bu çok özel etkinliğin biletleri 40 TL’den satışa sunuluyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Instagram’da Korku Dizisi İzlemek İster misiniz?

Genç bir ekip tarafından kotarılan ‘Eşik’ isimli dizi dünyada instagram
Sinema Tarihindeki İlk İstanbul Görüntülerine Ulaşıldı 4 – tnf67f0eaff67f0eb0by

Sinema Tarihindeki İlk İstanbul Görüntülerine Ulaşıldı

Sinema tarihimiz açısından eşsiz değere sahip film kaydı gün ışığına