İmzacı GOT Hayranları Avucunu Yalayacak! 1 – game of thrones bloodmoon spin off

İmzacı GOT Hayranları Avucunu Yalayacak!

HBO, Game of Thrones’un tüm final sezonunun yeniden çekilmesi için imza kampanyası düzenleyen hayranlara cevap verdi. 8. sezonunun henüz final bölümü yayımlanmamışken ilan edilen imza kampanyası son sezonda hissedilen kalite eksikliğini David Benioff ve DB Weiss’in yazarlık yeteneklerine bağlamıştı.

George R.R. Martin tarafından yazılan orijinal kitaplara atıfta bulunan imza kampanyasında şu ifadeler yer almıştı: David Benioff ve DB Weiss başvuracakları kaynak malzemeler (yani kitaplar) olmadığında ne yazık ki beceriksiz yazarlar olduklarını kanıtladı. Dizi mantıklı bir final sezonu hak ediyor.

Game of Thrones’un birçok oyuncusu final sezonuna yönelik olumsuz tepkilere yanıt vermiş, Sansa Stark’ı canlandıran Sophie Turner imza kampanyasını “saygısızlık” olarak nitelerken, Jon Snow’a hayat veren Kit Harington ise şikayet edenler için “gidip kendilerini s********” demişti.

HBO Başkanı Casey Bloys da Televizyon Eleştirmenleri Birliği’nin basın turu sırasında konuya nihayet dahil oldu. TVLine’a konuşan Bloys, “Çok popüler bir diziye sahip olmanın çok çok az dezavantajı var. Benim aklıma gelenlerden biri şu: Diziyi bitirmeye çalıştığınızda çoğu kişinin bu karakterlerin hikayelerinin nasıl sona ermesi gerektiğine ilişkin büyük fikirleri oluyor” dedi. Bloys 8. sezonun yeniden çekilmesinin “ciddi biçimde düşündükleri bir şey olmadığını” sözlerine ekledi.

Bloys, hayranların olay örgüsünün çeşitli noktalarına karşı çıkmış olabileceğini ancak final sezonun geçen hafta açıklanan Emmy adaylıklarında çok iyi bir başarı elde ettiğine işaret etti. Bloys, “32 Emmy adaylığı diziye dair kesinlikle güzel bir onay” diye konuştu.

Kaynak: https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/game-of-thrones

Independent Türkçe için çeviren: Sezin Bala

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir