İstanbul’da Belgesel Buluşması Devam Ediyor 1 – Becoming Johanna 2016

İstanbul’da Belgesel Buluşması Devam Ediyor

6 Nisan 2019

Istanbul Cinema Network (ICN), Türkiye’deki belgeselcilerle uluslararası belgesel sinema sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturmaya devam ediyor. Etkinliklerin üçüncü ayağı 17-18 Nisan’da yine Soho House İstanbul’da gerçekleşecek. Bu ayki konuklar Chicken & Egg Pictures Programlar Direktörü Lucila Moctezuma ve New Day Films Başkanı Jonathan Skurnik.

Gerçekleştireceği etkinlikler ile profesyonel olarak belgesel sinema yapan yönetmen ve yapımcılar ile bu yönde kariyer yapmayı planlayan öğrenciler için bir çatı oluşturmayı hedefleyen Istanbul Cinema Network’ün Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirdiği ilk iki etkinliği “IDA ve Film Independent İstanbul’da” ve “Tribeca Film Institute ve Women Make Movies İstanbul’da” yoğun katılımla gerçekleşti.

Bu ay 17-18 Nisan’da düzenlenecek iki günlük etkinliklerin konukları yine Amerikan belgesel sinema dünyasının önde gelen isimlerinden…

İstanbul’da Belgesel Buluşması Devam Ediyor 2 – Jonathan Skurnik Lucila Moctezuma

Chicken & Egg Pictures Programlar Direktörü Lucila Moctezuma ve New Day Films Başkanı Jonathan Skurnik’in kurumlarını tanıtacakları, Amerikan belgesel sinema dünyasında yapım ve alternatif dağıtım modelleri hakkında bilgi aktaracakları ve Türkiye’deki belgesel sinemacılara ne tür imkanlar sunacaklarını paylaşacakları etkinlik, 17 Nisan 2019 Çarşamba günü Soho House evsahipliğinde gerçekleşiyor. Etkinliğin moderatörlüğünü Başka Sinema Direktörü Azize Tan üstleniyor.

Türkiye’de yaşayan ve herhangi bir aşamada projesi olan belgesel sinema profesyonelleri, 18 Nisan 2019 Perşembe günü Lucila Moctezuma ve New Film Day Films Başkanı Jonathan Skurnik ile birebir görüşme imkanı da bulacak. Birebir görüşmelere katılmak isteyen belgeselcilerin kayıt formundaki bilgileri İngilizce olarak doldurmaları gerekiyor. Zaman kısıtlılığı nedeniyle sadece seçilecek proje ekipleri bu görüşmelere katılabilecek.

Bu Filmler Kaçmaz

“Patenistan”, “Porsuk Çayı”, “Johanna Olmak”, “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı ve Kapsayıcı Okullar Yaratmak” ve “Asansör Operatörü” 17-18 Nisan 2019 tarihlerinde Türkiye’de ilk kez yine Istanbul Cinema Network aracılığı ile seyirciyle buluşacak.

İstanbul’da Belgesel Buluşması Devam Ediyor 3 – United Skates 2018

91’inci Oscar Uzun Metraj Belgesel Aday Adayı “Patenistan” filminde Amerika’nın ayakta kalan son paten pistleri kapanma tehdidi altındayken, ırkçı gerilimin yüksek olduğu bir ortamda binlerce kişiden oluşan bir topluluk, ana akım tarafından nesiller boyu keşfedilmemiş ancak dünyanın en büyük müzik gruplarından bazılarının doğmasına yol açan bir yeraltı alt kültürünü kurtarmak için verdiği savaş konu ediliyor.

Etkinlikler İçin Kayıt Olmak Gerekiyor!

Azize Tan moderatörlüğünde Lucila Moctezuma ve Jonathan Skurnik ile gerçekleştirilecek panelde katılımcılar Chicken & Egg Pictures ve New Film Day Films’i yakından tanıma fırsatı bulacaklar ve Amerika’da yapım ve dağıtıma ilişkin faklı modeller ve imkanlar hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Istanbul Cinema Network (ICN) projesi, Belgesel Sinemacılar Birliği (BSB) ve Uluslararası Belgesel Birliği (IDA) ortaklığında, ABD Büyükelçiliği’nin maddi desteği ile gerçekleşen bir girişim. Soho House etkinlikler evsahipliğini, Yeni Film Fonu network partnerliğini, Türk Hava Yolları ulaşım destekçiliğini, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı ve Tünel Kültür Sanat Derneği ise etkinlik destekçiliğini üstleniyor. 17-18 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek her bir etkinlik için ayrı ayrı kayıt yaptırmak gerekiyor.

Etkinlikler ve Kayıt: www.istanbulcinemanetwork.net

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Universal Pictures Dark Universe'ü Tanıttı! 4 – Universal Pictures Dark Universe

Universal Pictures Dark Universe’ü Tanıttı!

Universal Pictures, yeni nesiller için yeniden canlandırılan stüdyonun klasik canavar
George R. R. Martin'den Nightflyers 1 Şubat'ta 5 – Nightflyers 01

George R. R. Martin’den Nightflyers 1 Şubat’ta

Bu gemide risk sizin sorumluluğunuzda. George R. R. Martin’in romanından