Mayın Tarlası

2024 Yazında Türk Sineması: Kuruyan Bir Gölet!

Afrika'daki o göletin hikayesi ne kadar tanıdık değil mi? Türk sinemasının hali de öyle. Gişe komedisi adı altında sunulan paçavralar, tıpkı kuruyan göletteki çamur gibi. Ülkemizdeki sinema sektörü de bu kuraklık içinde debeleniyor. Adı "gişe komedisi" olan filmler, komedinin yüz karası.
3 Temmuz 2024
blank

Her Platforma Üye Olmak Zorunda Mıyız?

İşim gereği, neredeyse her platforma üyeyim: Netflix, Amazon Prime, Disney+, BluTV, Gain, Exxen... Neredeyse yok yok! Ama gelin görün ki, her ay tonla para bayıldığım bu platformlarda aradığım, izlemek istediğim filmi bulamıyorum! Her seferinde aynı sonuç, filmi bulduğum yer yine Stremio!
23 Haziran 2024
blank

Sinemacılar Yapay Zekaya Karşı

Yaratıcı bir işiniz olsun olmasın, “yapay zeka benim işimi nasıl yapabilir ki” diye düşündüğünüz her şey, eğer yeterli kazanç getireceğine inanılırsa, ister dijital yollarla ister insanı yalnızca bir el-kola dönüştürerek yapılabilir.
3 Ocak 2024
blank

Bay Popo

İşte bu dönemin zirvesinde “Bay Popo” vardı. Gazetelerin sinema sayfalarında kendisinden bu şekilde bahsedilirdi. Filmlerinde özellikle kadınların popolarına odaklandığı için kendisine böyle bir isim yakıştırılmıştı. Bayan Popo Sevtap Parman ile karıştırılmasın.
13 Kasım 2023
blank

Tuhaf Bir Seçim Analizi: Diziyle Ülke Yönetilir mi?

Televizyonda dizi izlemek sizi ne kadar değiştirebilir ki? Sandığınızdan daha fazla… 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini, oyların %52’sini alan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kazandı ve 3. kez Cumhurbaşkanı oldu. %48 şaşkın, üzgün ve kızgın. Onlar ve AKP’ye oy
30 Mayıs 2023
1 2 3 16
blank

Öteki'den Haber Al