Mendilim Kekik Kokuyor 6 Mart'ta Sinemalarda! 1 – MKK

Mendilim Kekik Kokuyor 6 Mart’ta Sinemalarda!

24 Şubat 2020

Çanakkale savaşının öneminin bir kez daha anlaşıldığı günümüzde Çanakkale destanının bilinmeyen öyküleri “Mendilim Kekik Kokuyor” filmiyle gün yüzüne çıkıyor.

Mendilim Kekik Kokuyor 6 Mart'ta Sinemalarda! 2 – Wilma Elles“Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı Senaryo Yarışması”nda birincilik ödülü alan A. Kadir Bozkurt imzalı bu sıra dışı senaryoyu Hüseyin Özden ve Hakan Kurşun yönetiyor. Yapımcılığını Kadriye Özden’in (Sistem Medya Prodüksiyon) üstlendiği bu evrensel destanın uluslararası kadrosunda başrolleri Willma Elles ve Mehmet Çevik paylaşıyor.

Alman, İskoç, Rus, Belçikalı, Özbek ve Türk oyuncuların bulunduğu çok uluslu oyuncu kadrosunda Devrim Yakut, Başar Alemdar, Çetin Büyükakın, Hakan Devrim Göztepe Tarık Bayrak, Şaban Türkekül, Azer Şelte, Gürkan Çolaker, Hakan Bozyiğit, Buse Bilgin, Zehra Ece Aral yer aldı. Filme ayrıca; “Terminatör” ve “Gladyatör” filmlerinden tanıdığımız Mike Mitchell ve Özbek Oyuncu Şahruh Tuyçibayev misafir oyuncu olarak destek verdi. Çekimleri 6 haftada tamamlanan filmin platosu, Antalya’nın Akseki ve Kemer ilçelerinde kuruldu. Ayrıca Çanakkale’de gerçek savaş mekanlarında çekimler yapıldı.

6 Mart 2020’de vizyona girecek “Mendilim Kekik Kokuyor” filmi için Dap Holding ve Antalya Valiliği’nin destekleri ile İstanbul ve Antalya’da iki ayrı gala gerçekleştirilecek.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

‘Mendilim Kekik Kokuyor’ Kısa Hikaye:

Yıl 1915… Amca çocukları Hasan ve Yusuf 15-16 yaşlarında iki gençtir. İkisi de kasabanın en güzel kızı Elif’e sevdalıdır. Bu aşk üçgeni sürerken savaşın ayak izleri kasabaya kadar ulaşır. Hasan ve Yusuf, yüreklerinde Elif’in aşkıyla birlikte, Çanakkale savaşına gönüllü asker olarak giden gençlerin arasına katılırlar. Cepheye yaptıkları bu yolculuk sırasında şans eseri kasabalarından hemşerileri olan Rüstem çavuş ile karşılaşırlar. Rüstem, çocukları cepheye götürürken Anzak askerlerine esir düşerler. Gençler esir kampında bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da vatanları için her türlü fedakarlığa göğüs gereceklerdir.[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Antalya Sinema Derneği Film Gösterimlerine Eleştirmen Katkısı 6 – x950

Antalya Sinema Derneği Film Gösterimlerine Eleştirmen Katkısı

Antalya Sinema Derneği yeni bir film izleme etkinliği başlatıyor!
Enki Bilal İstanbul'da 7 – bilal

Enki Bilal İstanbul’da

Sergiye özel bir afiş de tasarlayan Fransız sanatçı Enki Bilal