Merakla Beklenen “The X-Files” Fragmanı Öteki'de! 1 –

Merakla Beklenen “The X-Files” Fragmanı Öteki’de!

29 Eylül 2015

1993 yılında yayınlanmaya başlayıp 9 sezon boyunca bir kült bilim kurgu dizisine dönüşen The X-Files ekranlara 24 Ocak 2016’da geri dönüyor. Geri dönüş haberi bir süredir hem dizinin hastalarında hem de ekipte büyük bir heyecan yarattı. Bu heyecanlı bekleyiş 2 bölümlük bir fragman silsilesi ile de sürüyor.

Fox “Gotham” ve “Minority Report”‘un arasına bu iki fragmanı sıkıştırdı. Ancak hala internete koymadığından şimdilik TV çekimleri ile yetinmemiz gerekiyor. Daha iyi bir görüntü gelince fragmanları değiştiririz. (Kaliteli versiyonu gelmiştir)

Bilmeyen(!!??)ler için kısaca özetlemek gerekirse iki FBI dedektifi olan, şüpheci Fox Mulder (David Duchovny) ve onu dizginlemeye çalışan, bilim insanı Dana Scully’nin (Gillian Anderson)  esrarengiz olayları aydınlatmaları için atandığı X-Files bölümünde yaşadıkları maceraları anlatan dizi ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip.

Dizi finalinin havada kalması sonradan çekilen “The X Files: I Want to Believe” (2008) filminin ise dizinin vasat bir bölümü gibi durması nedeni ile sevenlerinde bir hayal kırıklığı bırakmıştı. Ancak Duchovny ve Anderson’a hiç bir zaman toz kondurmadık ve yaptıkları her işi seyretmeye çalıştık.

Screen-shot-2015-06-25-at-2.30.05-PM-620x400

Gelinen noktada dizinin yaratıcısı Chris Carter’ın da kendini hazır hissetmesi sonucu artık bir dizi olmanın çok ötesine geçmiş olan The X-Files külliyatı yeniden ele alınıyor.

Aşina olduğumuz sigaralı adam William B. Davis ve FBI Müdür Yardımcısı Walter Skinner rolüyle Mitch Pileggi gibi oyuncuların yanında her bölümde farklı yıldızlar ile karşılaşmamız mümkün. Joel McHale (“Community”), Robbie Amell (“The Flash”), Lauren Ambrose (“Dig,” “Six Feet Under”), Annabeth Gish (“The Bridge”), Annet Mahendru (“The Americans”), Rhys Darby (“Flight of the Conchords”), Kumail Nanjiani (“Silicon Valley”) gibi isimler dizide konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacak.

İlk iki bölümde ana konumuz olan uzaylı kaçırmaları konu edilecek. Üç bölümü Chris Carter’ın yazıp yönettiği dizinin diğer bölümlerini ise eski tüfekleri orjinal seriyi de kotarmış olan Glen Morgan, Darin Morgan ve James Wong yazıp yönetecek.

Bu kadar laftan sonra merakla beklediğiniz iki kısa fragmana bakalım ve 24 Ocak’ı ajandamıza not düşelim.

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

2 Comments

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Lost in Space Gösterim Tarihi Belli Oldu 2 – Lost in Space Gösterim Tarihi 1

Lost in Space Gösterim Tarihi Belli Oldu

Netflix'in yeni intergalaktik macera dizisi Lost in Space’in gösterim tarihi
Apple'ın Uzay Dizisi ‘For All Mankind’ın İlk Fragmanı Geldi! 3 – 5cf57aae11e2051bac3aa057 750 376

Apple’ın Uzay Dizisi ‘For All Mankind’ın İlk Fragmanı Geldi!

Emmy ödüllü Ronald D. Moore’un imzasıyla ekrana taşınan For All