Oscar’ın Güçlü Adayı 1917 Filmi 7 Şubat’ta Sinemalarda

Skyfall, Spectre ve American Beauty’nin Oscar ödüllü yönetmeni Sam Mendes, 1. Dünya Savaşı destanı 1917’yi beyazperdeye taşıyor. Oscar’ın güçlü adayı 1917 filmi 7 Şubat’ta sinemalarda!

1. Dünya Savaşı’nın doruk noktasında iki İngiliz asker Schofield (Captain Fantastic’ten George MacKay) ve Blake’e (Game of Thrones’dan Dean-Charles Chapman) imkânsıza yakın bir görev verilmiştir. Zamana karşı bu yarışta düşman bölgesini geçip, aralarında Blake’in abisinin de bulunduğu 1.600 askerin ölüme gitmesini durduracak bir mesaj ulaştırmaları gerekmektedir.

1917’nin yönetmeni Sam Mendes. Senaryoyu da Krysty Wilson-Cairns ile (Showtime’ın Penny Dreadful’u) birlikte yazdı. Filmin yapımcıları Sam Mendes, Pippa Harris (Revolutionary Road, Away We Go), Jayne-Ann Tenggren (yardımcı yapımcı, Spectre), Callum McDougall (baş yapımcı, Mary Poppins Returns, Skyfall) ve Brian Oliver (Rocketman, Black Swan).

Hikâyeyi beyazperdeye taşıyan yaratıcı ekipteyse Mendes’in hem uzun zamandır birlikte çalıştığı isimler, hem de ekibine yeni katılan isimler var. Bunların başında Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Roger Deakins (Blade Runner 2049), Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Dennis Gassner (Blade Runner 2049), makyaj ve saç tasarımcı Naomi Donne (Skyfall), Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Jacqueline Durran (Anna Karenina), beş kez Oscar’a aday gösterilen ses kurgucusu Stuart Wilson (Spectre), protez tasarımcı Tristan Versluis (Game of Thrones), beş kez Emmy’ye aday gösterilen cast direktörü Nina Gold (Game of Thrones), Oscar ödüllü kurgucu Lee Smith (Dunkirk) ve 14 kez Oscar’a aday gösterilen besteci Thomas Newman (Skyfall).

1917 filmi, Neal Street Productions’tan DreamWorks Pictures adına New Republic Pictures iş birliğiyle çıkıyor. Universal ve Amblin Partners filmin uluslararası dağıtımını, eOne da Amblin adına Birleşik Krallığa dağıtımını yapacak. Türkiye dağıtımını Pinema Film yapacak.

Gösterim Tarihi: 07 Şubat 2020
Tür: Dram, Savaş
Yönetmen: Sam Mendes
Senaryo: Sam Mendes, Krysty Wilson-Cairns
Oyuncular: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, Claire Duburcq, Colin Firth, Benedict Cumberbatch
Yapımcılar: Sam Mendes, Pippa Harris, Jayne-Ann Tenggren, Callum McDougall, Brian Oliver
Dağıtım: Pinema Film

Share

Bir yorum var

  1. Bülent Karcı

    Sinemalara niçin internetten sonra düşüyor, pardon geliyor? Bu filme haksızlık değil mi? Bizde ozellikle Oscar’a aday filmler USA ile aynı zamanda sinemaya gelmeli. USA’da 3.haftasını oynayan film, bizim IMDB puanı 1 ila 5 arasında olan saçma sapan filmlerden vizyon sırası bulamıyor. Türk Sineması’nı korumak için yapilan bu saçma pozitif ayrımcılığı kınıyorum. Türkiye’de 1 milyona yakın kişi henüz sinemalara gelmemiş bu harika filmi izledi bile. Ben de izledim. Fakat bu film sinemada izlenmeliymiş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir