Oscar'ın Güçlü Adayı 1917 Filmi 7 Şubat'ta Sinemalarda 1 – 1917 filmi 4

Oscar’ın Güçlü Adayı 1917 Filmi 7 Şubat’ta Sinemalarda

22 Ocak 2020

Skyfall, Spectre ve American Beauty’nin Oscar ödüllü yönetmeni Sam Mendes, 1. Dünya Savaşı destanı 1917’yi beyazperdeye taşıyor. Oscar’ın güçlü adayı 1917 filmi 7 Şubat’ta sinemalarda!

Oscar'ın Güçlü Adayı 1917 Filmi 7 Şubat'ta Sinemalarda 2 – 1917 Oscar Adaylıklar

1. Dünya Savaşı’nın doruk noktasında iki İngiliz asker Schofield (Captain Fantastic’ten George MacKay) ve Blake’e (Game of Thrones’dan Dean-Charles Chapman) imkânsıza yakın bir görev verilmiştir. Zamana karşı bu yarışta düşman bölgesini geçip, aralarında Blake’in abisinin de bulunduğu 1.600 askerin ölüme gitmesini durduracak bir mesaj ulaştırmaları gerekmektedir.

1917’nin yönetmeni Sam Mendes. Senaryoyu da Krysty Wilson-Cairns ile (Showtime’ın Penny Dreadful’u) birlikte yazdı. Filmin yapımcıları Sam Mendes, Pippa Harris (Revolutionary Road, Away We Go), Jayne-Ann Tenggren (yardımcı yapımcı, Spectre), Callum McDougall (baş yapımcı, Mary Poppins Returns, Skyfall) ve Brian Oliver (Rocketman, Black Swan).

Hikâyeyi beyazperdeye taşıyan yaratıcı ekipteyse Mendes’in hem uzun zamandır birlikte çalıştığı isimler, hem de ekibine yeni katılan isimler var. Bunların başında Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Roger Deakins (Blade Runner 2049), Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Dennis Gassner (Blade Runner 2049), makyaj ve saç tasarımcı Naomi Donne (Skyfall), Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Jacqueline Durran (Anna Karenina), beş kez Oscar’a aday gösterilen ses kurgucusu Stuart Wilson (Spectre), protez tasarımcı Tristan Versluis (Game of Thrones), beş kez Emmy’ye aday gösterilen cast direktörü Nina Gold (Game of Thrones), Oscar ödüllü kurgucu Lee Smith (Dunkirk) ve 14 kez Oscar’a aday gösterilen besteci Thomas Newman (Skyfall).

Oscar'ın Güçlü Adayı 1917 Filmi 7 Şubat'ta Sinemalarda 3 – 1917 filmi 7

1917 filmi, Neal Street Productions’tan DreamWorks Pictures adına New Republic Pictures iş birliğiyle çıkıyor. Universal ve Amblin Partners filmin uluslararası dağıtımını, eOne da Amblin adına Birleşik Krallığa dağıtımını yapacak. Türkiye dağıtımını Pinema Film yapacak.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Gösterim Tarihi: 07 Şubat 2020
Tür: Dram, Savaş
Yönetmen: Sam Mendes
Senaryo: Sam Mendes, Krysty Wilson-Cairns
Oyuncular: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, Claire Duburcq, Colin Firth, Benedict Cumberbatch
Yapımcılar: Sam Mendes, Pippa Harris, Jayne-Ann Tenggren, Callum McDougall, Brian Oliver
Dağıtım: Pinema Film

[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Sinemalara niçin internetten sonra düşüyor, pardon geliyor? Bu filme haksızlık değil mi? Bizde ozellikle Oscar’a aday filmler USA ile aynı zamanda sinemaya gelmeli. USA’da 3.haftasını oynayan film, bizim IMDB puanı 1 ila 5 arasında olan saçma sapan filmlerden vizyon sırası bulamıyor. Türk Sineması’nı korumak için yapilan bu saçma pozitif ayrımcılığı kınıyorum. Türkiye’de 1 milyona yakın kişi henüz sinemalara gelmemiş bu harika filmi izledi bile. Ben de izledim. Fakat bu film sinemada izlenmeliymiş…

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İlk Türk Zombi Filmi Çekiliyor

Sinema yazarları Murat Emir Eren ile Talip Ertürk, ilk Türk
Afrikalı Kadın Yönetmenlerin Gözünden: Asla Yalnız 4 – Looking for Oum Kulthum 2017

Afrikalı Kadın Yönetmenlerin Gözünden: Asla Yalnız

İstanbul Modern, çevrimiçi programlarına “Dünya Diye Bir Yer” sergisinden esinlendiği