Crawl: Avustralya'dan Karakter Odaklı Bir Gerilim 1 – Crawl 01

Crawl: Avustralya’dan Karakter Odaklı Bir Gerilim

14 Haziran 2012

Crawl: Avustralya'dan Karakter Odaklı Bir Gerilim 2 – Crawl posterGeçtiğimiz günlerde Paul China’nın yazıp yönettiği Crawl adlı Avustralya yapımı korku gerilim filmine ait yeni bir fragman yayınlandı.

“Bir bar sahibi ödenmeyen borç meselesi yüzünden bir tanıdığını öldürmesi için gizemli bir Hırvat ile anlaşır. Cinayet gerçekleşir ama önceden tasarlanmış bir ihanet planı geri teper ve masum bir garson kız -Holly- işin içine karışır. Kendi evinde bir rehineye dönüşen Holly, hayatını kurtarmak için umutsuz yöntemlere başvurur. Gerilimli ama kara mizahın hakim olduğu olaylar zinciri tüyler ürpertici ve unutulmaz bir düğüme doğru yol alır.”

Crawl, ikiz kardeşler Paul (senarist/yönetmen) ve Benjamin (yapımcı) China’nın ilk uzun metraj denemesi. Başrollerde Andy Barclay, Paul Bryant, Lauren Dillon, Georgina Haig ve William Garvey var.

Screamfest LA’de en iyi yönetmen, en iyi kadın oyuncu ve en iyi görüntü yönetmeni ödüllerini toparlayan Crawl için bilinmeyen bir kasabada geçen karakter odaklı bir gerilim denebilir. Konusuyla, fragmanıyla, görüntüleriyle biraz No Country for Old Men’i (2007) hatırlattı. Sırf bu merak yüzünden bile izlenecekler listesine not edilmeli diye düşünüyorum.

Crawl, Ekim 2012 başında vizyona girecek.

Crawl: Avustralya'dan Karakter Odaklı Bir Gerilim 3 – Crawl 01

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Korku Sokağı Üçlemesi Netflix’te! 4 – fear street netflix crop

Korku Sokağı Üçlemesi Netflix’te!

Üç Film. Üç Hafta. Kan Donduran Bir Öykü! Korku Sokağı
Kanada Yapımı Bilim Kurgu/Aksiyon: The Colony 5 – the colony poster

Kanada Yapımı Bilim Kurgu/Aksiyon: The Colony

Yönetmenliğini Jeff Renfroe’nun yaptığı The Colony, yaklaşık 16 milyon dolarlık