John Dies at the End: Don Coscarelli'den 1 – john dies arc

John Dies at the End: Don Coscarelli’den

6 Ocak 2012

John Dies at the End: Don Coscarelli'den 2 – john dies posterJohn Dies at the End yönetmenliğini Don Coscarelli’nin yaptığı ABD yapımı bir film.

“Sokaklarda ‘Soy Sauce’ (soya sosu) adını verdikleri yeni bir uyuşturucu çok revaçtadır. Soya sosunu kullanan kişi zaman ve mekan boyutlarını ortadan kaldırarak gönlünce dolanabilmektedir. Lakin bu yolculuktan geri dönenler artık insan değillerdir. John ve David bağıra bağıra gelen bu korkunç olayı durdurabilecek midir? Hayır. Durduramayacaklar.”

1954 Tripoli, Libya doğumlu Coscarelli bugüne kadar yönettiği filmler ile büyük gişeler yapamadı belki ama birbirinden eğlenceli bir avuç mücevher ile kendine ufak çapta bir hayran kitlesi yaratmayı başardı. Phantasm (1979) ve devam filmleri Phantasm II (1988), Phantasm III: Lord of the Dead (1994), Phantasm IV: Oblivion (1998) ve tabii ki Bubba Ho-Tep (2002). Yönetmeni en son Masters of Horror serisi için çektiği Incident on and off a Mountain Road’da izlemiştik.

Filmin başrollerinde Chase Williamson, Rob Mayes, Paul Giamatti, Clancy Brown, Glynn Turman ve Angus “the Tall Man” Scrimm var.

Henüz post-prodüksiyon aşamasında olan John Dies at the End’in galası 19-29 Ocak tarihleri arasındaki Sundance Film Festivali’nde yapılacak. Filmin vizyon tarihi ise henüz belli değil.

John Dies at the End: Don Coscarelli'den 3 – john dies 1

John Dies at the End: Don Coscarelli'den 4 – john dies 2

John Dies at the End: Don Coscarelli'den 5 – john dies logo

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Blood Shot: Ucuz Ama Eğlenceli Bir Film Gibi 6 – Blood Shot 2013 1

Blood Shot: Ucuz Ama Eğlenceli Bir Film Gibi

Blood Shot, ilk bakışta Blade ile Die Hard kırması, aksiyon
Babycall Çok Yakında Sinemalarda 7 – Babycall 2011

Babycall Çok Yakında Sinemalarda

Babycall yönetmenliğini Pal Sletaune’nin yaptığı Norveç yapımı bir film. 2012