Prime Video, Good Omens’ın Üçüncü ve Final Sezonu İçin Onay Verdi 1 – Good Omens 091

Prime Video, Good Omens’ın Üçüncü ve Final Sezonu İçin Onay Verdi

22 Aralık 2023

Tekinsiz ikili bir kez daha Armageddon ile karşı karşıya! Prime Video, sevilen dizisi Good Omens’ın üçüncü ve final sezonu için onay alındığını duyurdu.

Sir Terry Pratchett ve Neil Gaiman’ın dünya çapında çoksatan romanını ileriye taşıyan üçüncü sezon, Good Omens evreninin ve sevilen karakterlerinin hikâyesini tamamlıyor.

Prime Video, dünya çapında hayranları olan Good Omens dizisinin üçüncü ve final sezonu için onay verdiğini duyurdu. Good Omens dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede sadece Prime Video’da yayınlanacak.

Prime Video, Good Omens’ın Üçüncü ve Final Sezonu İçin Onay Verdi 2 – Good Omens 092 Prime Video

Dizinin üçüncü ve final sezonu, Neil Gaiman ile Sir Terry Pratchett arasında yaklaşık 35 yıl önce gerçekleşen ve dünya çapında çoksatan romanları Good Omens evrenindeki harika karakterlerin “bundan sonra neler olacağını” planladıkları tesadüfi bir sohbeti hayata geçiriyor.

Amazon MGM Studios Televizyon Grubu Başkanı Vernon Sanders şu açıklamada bulundu: “Prime Video’da büyük başarıya ulaşan Good Omens, Neil ve Terry’nin olağanüstü yaratıcılığı sayesinde “iyiliği” izlenebilir ve eğlenceli hale getiren zeki, komik ve esprili bir komedinin her unsurunu taşıyor. Final sezonu kesinlikle dünya genelindeki izleyicilerimizin keyif aldığı aynı dinamik enerjiyle dolu olacak.”

Neil Gaiman duygularını şu sözlerle ifade etti: “Terry ile 1989 ve 2006’da kurguladığımız hikayeyi sonunda bitirebildiğim için çok mutluyum. Terry, Good Omens bir televizyon dizisi olursa hikayeyi sonuna kadar götürmeye kararlıydı. İlk sezon tamamıyla Armageddon’u, tehlikeli kehanetleri ve dünyanın sonunu önlemeye odaklıydı. İkinci sezon daha tatlı ve nazik olsa da malum Melek ve İblis’in umduğu kadar neşeli bitmemişti. Üçüncü sezon bir kez daha dünyanın sonunu konu alıyor. Armageddon’un planlarının ters gitmesiyle Crowley ve Aziraphale’in birlikte çalışarak işleri yoluna koyması gerecektir. Ancak Crowley ve Aziraphale birbirleriyle konuşmuyorlardır.”

Good Omens dizisinin yönetici prodüktörü Rob Wilkins şu yorumda bulundu: “Crowley ve Aziraphale’in, ikinci sezonun kalplerimizi kırmasından sonra geri dönmelerine çok mutluyuz. Ödüllü ikili David Tennant ve Michael Sheen’in yeniden bir araya gelmesini görmek keyifli olacak. Keşke Terry de burada olsaydı ve bu yolculuğu bizimle yaşasaydı.”

Prime Video, Good Omens’ın Üçüncü ve Final Sezonu İçin Onay Verdi 3 – Good Omens 093

BBC Studios Comedy Productions Komedi Bölümü Başkanı Josh Cole ise üçüncü sezon hakkında şunları söyledi: “Bu özgün ve harika diziye geri dönmek benzersiz bir keyif. Neil Gaiman ve Sir Terry Pratchett’ın yarattığı evren, dünya çapında milyonlarca insanı heyecanlandırdı. Biz de 35 yıl önce başlayan birkaç bin yıllık bu hikayeyi nefes kesici bir finalle tamamlayacağımız için çok mutluyuz.”

Good Omens dizisinin ilk sezonu, Mayıs 2019’da Prime Video’da mini dizi olarak yayına girmesinden itibaren dünya çapında bir hit oldu. Bu başarı üzerine ikinci sezon için onay alan dizi, Temmuz 2023’te gösterime girdi. İkinci sezonda titiz melek ve nadir kitap satıcısı Aziraphale (Michael Sheen) ile hızlı yaşayan iblis Crowley (David Tennant) arasındaki tekinsiz dostluğa ışık tutmak için orijinal kitabın ötesine uzanan hikayeler anlatıldı. Dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede Prime Video’da yayınlanacak fantastik komedi dizisinin final sezonu için çekimler yakında İskoçya’da başlayacak.

Neil Gaiman, yönetici prodüktör, yazar ve dizinin lideri olarak devam ediyor. Terry Pratchett’ın mirasını temsil eden Narrativia adına Rob Wilkins ve BBC Studios Productions komedi birimi başkanı Josh Cole da yönetici prodüktör olacak. Good Omens dizisi Sir Terry Pratchett ve Gaiman’ın yazdığı çok sevilen Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch adlı romandan uyarlandı. Yeni sezonun yapımcılığını Amazon MGM Studios, BBC Studios Productions, Blank Corporation ve Narrativia üstleniyor.

Amazon MGM Studios, Gaiman ile birlikteliğini, imzalanan anlaşmanın ardından yakında yayına girecek Anansi Boys dizisinin yanı sıra, Good Omens’ın üçüncü ve son sezonuyla da devam ettiriyor.

Neil Gaiman

Neil Gaiman, her yaşa yönelik kitapları, çizgi romanları, kısa öyküleri ve Coraline dahil Oscar adayı filmleriyle tanınan ödüllü bir yazar. En tanınmış kitapları arasında Norse Mythology, American Gods ve The Graveyard Book öne çıkıyor. Aynı zamanda Gaiman, Netflix ve Warner Bros TV tarafından televizyona uyarlanan animasyon dizisi Sandman’in danışmanlığını ve yönetici prodüktörlüğünü de üstlendi. Sir Terry Pratchett ile yazdığı, Amazon Studios ve BBC Studios’un uyarladığı Good Omens dizisinin yazarı ve sorumlusu olan Gaiman, Good Omens’ın Hard Times başlıklı üçüncü bölümünün senaryosuyla 2019 Ray Bradbury ödülünü kazandı. Good Omens ayrıca En İyi Dramatik Sunum (uzun metraj) dalında 2020 Hugo Ödülü’ne layık görüldü. American Gods adlı romanı, diziye uyarlanarak Starz’da yayınlandığında büyük beğeni kazandı ve Emmy adayı oldu. İngiltere’de doğan Gaiman halen ABD’de yaşıyor.

Sir Terry Pratchett

Sir Terry Pratchett, dünya çapında çoksatan Discworld roman serisinin yazarıdır. Serinin ilk kitabı olan The Color of Magic 1983’te yayımlandı. Neil Gaiman genç bir gazeteciyken Sir Terry Pratchett ile röportaj yapan ilk kişi olmuştu. Kitapları yaygın olarak sahneye ve beyazperdeye uyarlanan Sir Terry Pratchett, Carnegie Madalyası dahil birçok ödülün yanı sıra edebiyat alanında şövalyelik unvanına layık görüldü. Pratchett, Mart 2015’te hayatını kaybetti.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı 4 – Fallout 2024 3

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Çoksatan video oyununun dünyasında geçen Fallout’un tüm bölümleri, 11 Nisan
Reacher Dizisinin İkinci Sezon Fragmanı Yayınlandı 5 – Reacher 1

Reacher Dizisinin İkinci Sezon Fragmanı Yayınlandı

Reacher geri döndü! Prime Video aksiyon dizisi Reacher’ın ikinci sezon