Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması Finalistleri 1 – Sabanci Vakfi 7 Kisa Film Yarismasi header

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması Finalistleri

20 Aralık 2022

Sabancı Vakfı tarafından bu yıl Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Genç Kadınlar temasıyla düzenlenen Kısa Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu. Bu yıl 11 film finale kalma başarısı gösterirken 7 kısa filmin yönetmen koltuğunda kadınlar oturuyor.

Bu yıl 7. kez düzenlenecek Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda finale kalan filmler belirlendi. Teması Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Genç Kadınlar olarak belirlenen yarışmanın ödül töreni, Başrolde İlk Kez… Hayattaki rollerine kendileri karar vermek isteyen tüm kadınlar için şimdi başrolde olma zamanı! sloganı ile düzenlenecek.

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması’na Türkiye’nin 33 farklı ilinden 153 film başvururken finale kalan 7 filmin yönetmen koltuğunda kadın yönetmenler oturuyor.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması Finalistleri

 • Balık Tutmak İstiyorum (Melihat Ağgül)
 • Bavul (Yener Akbaba)
 • Ceket (Nazlı Pınar Aydın)
 • Çamaşır İpi (Hüseyin Urçuk)
 • Çiçek Açar (Süheyla Noyan)
 • Dank! (İzel Yücel)
 • Düğüm (Elif Kübra Dadalı)
 • Işıltı (Öykü Su Baskın)
 • Kız Evi (Ece Akın, Mustafa Solmaz)
 • Örüntü (Erkan Selçin)
 • Peki Bu Kadın Kim? (Dilşad Demir)

[/box]

Ön jüri değerlendirmesinin ardından, finale kalan 11 filmin ve yönetmenlerinin isimleri Kısa Film Platformu web sitesinde (kisafilmuzunetki.org) duyuruldu. Yarışmada finale kalan 11 kısa film, jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye girmeye hak kazanan 3 kısa film belirlenecek. Yarışma temasına en uygun şekilde eserini hazırlayan, kriterlere uyan, akılda kalıcı ve yaratıcı bulunan kısa filmlerin birincisine 25 bin TL, ikincisine 20 bin TL, üçüncüsüne 15 bin TL ödül verilecek. Yarışmanın ödül töreni 18 Ocak 2023’te Sabancı Center’da düzenlenecek.

Finalist yönetmenler sektörün önde gelen isimleriyle bir araya gelecek

Kısa Film Yarışması ile yeni sanatçıların yetişmesine destek olmayı hedefleyen Sabancı Vakfı, her sene yarışmaya başvuran tüm eser sahiplerini sinema ve televizyon dünyasının önemli isimleri ile bir araya getiriyor. Bu kapsamdaki Kısa Film Platformu Buluşmaları, bu yıl 17 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Finalistler, usta isimlerle bir araya gelerek onların deneyim ve bilgi birikimlerinden yararlanma fırsatı bulacak.

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması Finalistleri 2 – Sabanci Vakfi 7 Kisa Film Yarismasi afis

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

SİYAD 2018 Kısa Film Finalistleri Gösterimi 3 – Kötü Kız Wicked Girl

SİYAD 2018 Kısa Film Finalistleri Gösterimi

21 Temmuz'daki ilk program, SİYAD 2018 Kısa Film Finalistleri adını
Rusya'nın Oscar Adayı Beanpole 6 Aralık'ta Sinemalarda 4 – Beanpole Uzun Kız 01

Rusya’nın Oscar Adayı Beanpole 6 Aralık’ta Sinemalarda

Cannes Belirli Bir Bakış bölümü En İyi Yönetmen ile FIPRESCI