Sandman Geliyor! 1 – dario argento sandman

Sandman Geliyor!

11 Ekim 2014

Maske Düştü Korkuların Efendisi Dario Argento Gözüktü.

İtalyan korku sinemasının efsane ismi Dario Argento yeni bir korku filmi ile geliyor: Sandman… Suspiria, Opera, Inferno ve Profundo Rosso gibi efsane korku filmlerinin İtalyan yönetmeni, E.T.A. Hoffmann’ın kısa öyküsü Sandman’i beyazperdeye uyarlıyor. Bu korku uyarlamasının başrolünde ise ünlü müzisyen Iggy Pop rol alacak. Daha önce; Cry-Baby, Tank Girl, The Crow: City of Angels, The Adventures of Pete and Pete gibi filmlerde rol alan ünlü müzisyen bu film ile yeniden kamera karşısına geçecek. Filmde Sandman isimli bir seri katili canlandıracak olan ünlü müzisyen Argento’nun filmlerinden çok etkilendiğini, Sandman karakterini oynayacak olmasının hayatını tamamlayan bir etken olacağını dile getiriyor.

The Sandman’in konusu kısaca şöyle; Nathan adında bir genç, çocukluk yıllarında bir yılbaşı gecesi annesinin öldürülmesine tanık olur. Annesinin maskeli katili “Sandman”i elleriyle öldürmesi ile birlikte Nathan travmatik bir sürece girer. Ancak yıllar sonra maskeli katil Sandman’in bir yılbaşı arefesinde aniden ortaya çıkması ile kabus yeniden başlar.

Henüz Iggy Pop dışında herhangi bir oyuncunun adı kesinlik kazanmazken, filmin çekimlerinin 2015 yılı içerisinde başlaması bekleniyor.

Sandman

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak: http://pitchfork.com/news/57022-iggy-pop-will-play-a-serial-killer-in-dario-argentos-film-the-sandman/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Güzel bir haber! Artık efsane filmlerinin ruhunu yakalaması imkansız gözükse de en azından Non ho sonno seviyesinde bir film izleyebiliriz umarım.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Gölge e-Dergi Temmuz 2013 Sayı 70 2 – Gölge e Dergi Temmuz 2013 Sayı 70 Kapak

Gölge e-Dergi Temmuz 2013 Sayı 70

Gölge e-Dergi Temmuz 2013 Sayı 70 direniş özel sayısı yayında.
Karizmatik Kötü Adamlar uzunjohn.com'da 3 – joker 02

Karizmatik Kötü Adamlar uzunjohn.com’da

Karizmatik Kötü Adamlar uzunjohn.com'da! Yeni keşfettiğimiz bloglardan Uzun John'da okurlarımızın