Sandman Geliyor! 1 – dario argento sandman

Sandman Geliyor!

Maske Düştü Korkuların Efendisi Dario Argento Gözüktü.

İtalyan korku sinemasının efsane ismi Dario Argento yeni bir korku filmi ile geliyor: Sandman… Suspiria, Opera, Inferno ve Profundo Rosso gibi efsane korku filmlerinin İtalyan yönetmeni, E.T.A. Hoffmann’ın kısa öyküsü Sandman’i beyazperdeye uyarlıyor. Bu korku uyarlamasının başrolünde ise ünlü müzisyen Iggy Pop rol alacak. Daha önce; Cry-Baby, Tank Girl, The Crow: City of Angels, The Adventures of Pete and Pete gibi filmlerde rol alan ünlü müzisyen bu film ile yeniden kamera karşısına geçecek. Filmde Sandman isimli bir seri katili canlandıracak olan ünlü müzisyen Argento’nun filmlerinden çok etkilendiğini, Sandman karakterini oynayacak olmasının hayatını tamamlayan bir etken olacağını dile getiriyor.

The Sandman’in konusu kısaca şöyle; Nathan adında bir genç, çocukluk yıllarında bir yılbaşı gecesi annesinin öldürülmesine tanık olur. Annesinin maskeli katili “Sandman”i elleriyle öldürmesi ile birlikte Nathan travmatik bir sürece girer. Ancak yıllar sonra maskeli katil Sandman’in bir yılbaşı arefesinde aniden ortaya çıkması ile kabus yeniden başlar.

Henüz Iggy Pop dışında herhangi bir oyuncunun adı kesinlik kazanmazken, filmin çekimlerinin 2015 yılı içerisinde başlaması bekleniyor.

Sandman

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak: http://pitchfork.com/news/57022-iggy-pop-will-play-a-serial-killer-in-dario-argentos-film-the-sandman/

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Güzel bir haber! Artık efsane filmlerinin ruhunu yakalaması imkansız gözükse de en azından Non ho sonno seviyesinde bir film izleyebiliriz umarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir