Şehirde Sıkışıp Kalanlar için Son Çıkış 7 Aralık'ta 1 – Son Çıkış 11

Şehirde Sıkışıp Kalanlar için Son Çıkış 7 Aralık’ta

2 Kasım 2018

Hayatından bezmiş bir şekilde İstanbul’da mimarlık yapan Tahsin’in, betonarme yığını İstanbul’dan trajikomik kaçışı! Ramin Matin’in yönettiği Son Çıkış, 7 Aralık’ta sinemalarda! Şehirde Sıkışıp Kalanlar için Son Çıkış 7 Aralık'ta 2 – Son Çıkış posterBaşrollerinde Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in yer aldığı, Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştiren Son Çıkış, şehirde sıkışıp kalan şehir insanının günlük yaşam mücadelesini seyirciyle buluşturan bir kara komedi…

Ramin Matin’in üçüncü uzun metraj sinema filmi Son Çıkış, dünya prömiyerini 27 Ekim Cumartesi günü 31. Tokyo Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleştirdi. Siren’in anlattıklarından etkilenerek peşinden güneye gitmeye karar veren Tahsin’in İstanbul’dan trajikomik kaçış çabası, şimdi de Türkiye’de izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Canavarlar Sofrası ve Kusursuzlar filmleriyle birçok ödüle layık görülen Ramin Matin’in yönettiği Son Çıkış’ta; Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in yanı sıra Pınar Töre, Gizem Erdem, Kerem Fırtına, Gökçen Gökçebağ, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Ayşenil Şamlıoğlu, Sedat Kalkavan, Tekin Ezgütekin, İbrahim Selim ve İpek Türktan Kaynak gibi isimler yer alıyor.

Emine Yıldırım ve Oğuz Kaynak’ın yapımcılığını, Yonca Ertürk’ün ise yürütücü yapımcılığını üstlendiği Son Çıkış’ın görüntü yönetmenliğini Tayman Tekin, sanat yönetmenliğini ise Hülya Karakuş yaptı. Senaryosunu N. Can Kantarcı’nın kaleme aldığı filmin kurgusuna ise Evren Luş imza attı.

Şehirde Sıkışıp Kalanlar için Son Çıkış 7 Aralık'ta 3 – Son Çıkış 11

Şehirde Sıkışıp Kalanlar için Son Çıkış 7 Aralık'ta 4 – Son Çıkış 09

Dağıtımcılığını Kurmaca Film’in üstlendiği Son Çıkış, 7 Aralık’tan itibaren sinemalarda!

Ramin Matin

1977 yılında doğdu. Loyola Marymount Üniversitesi Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 2005’te kurulan Giyotin Film’in kurucu ortaklarındandır. İlk uzun metraj filmi Canavarlar Sofrası (2011), Altın Portakal Film Festivali, Montpellier Cinemed Film Festivali ve Ankara Film Festivali’nde ödüller aldı. İkinci filmi Kusursuzlar (2013) ise Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Film, yurtdışında prestijli Busan Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirdikten sonra birçok festivalde gösterildi. AB desteğiyle yapılan İnsan Hakları Filmi Kıyıdakiler’in (2016) beş yönetmeninden biri olan Ramin Matin, aynı zamanda Discovery Europe kanalı için kısa belgeseller yönetti. Şu anda iki uzun metraj film projesi üzerine çalışmaktadır. Yeni filmi Son Çıkış (2018) ile festival yolculuğuna başlayan Ramin Matin’in sonraki projesi ise yazar Hakan Bıçakcı ile beraber yazdığı ve geliştirme aşamasındaki Buhar’dır.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Simpsonlar'ın Yaratıcısından Ortaçağ Macerası! 5 – batch Forest Trio FIN 400dpi

Simpsonlar’ın Yaratıcısından Ortaçağ Macerası!

Matt Groening tarafından hayata geçirilen animasyon Disenchantment, 10 bölümden oluşan
Alacakaranlık 6. Sayısı ile Okurlarının Karşısında 6 – Night of the Living Dead 01

Alacakaranlık 6. Sayısı ile Okurlarının Karşısında

Korku sineması dergisi Alacakaranlık, 6. sayısı ile okurlarının karşısına çıktı!