Şeker Adamın Laneti İkinci Fragman 1 – Candyman Seker Adamin Laneti 1

Şeker Adamın Laneti İkinci Fragman

26 Haziran 2021

Oscar ödüllü Jordan Peele, muhtemelen arkadaşınızın ablasının ya da ağabeyinin onlarda yatıya kaldığınızda size anlattığı, kan dondurucu şehir efsanesi olan Şeker Adam’ı yepyeni bir bakışla sunuyor: Şeker Adamın Laneti. Kült klasiğin bu modern halini yıldızı yükselen film yapımcısı Nia DaCosta (Küçük Orman) yönetiyor.

Mahalle sakinlerinin hatırlayabildiği kadarıyla Chicago’nun Cabrini Green semtindeki konut projeleri, ismini aynanın karşısında beş kez tekrar ederek kolayca çağrılabilen, tek eli kanca olan doğaüstü bir katil hakkında ağızdan ağza dolaşan bir hayalet hikayesiyle dehşete düşürülmüştü. Günümüzde, Cabrini kulelerin sonuncusunun yıkılmasından on yıl sonra, görsel sanatçı Anthony McCoy (Yahya Abdul-Mateen II; HBO’daki Watchmen, Biz) ve kız arkadaşı, galeri müdürü Brianna Cartwright (Teyonah Parris; Sokağın Dili Olsa, Fotoğraf), artık tanınmayacak bir şekilde nezih hale gelen ve mobil Y kuşağının yaşadığı, yerleşimi dikey olan Cabrini’de lüks bir çatı katına taşınırlar.

Anthony, ressamlık kariyeri sona ermeye yakınlaşırken eski bir Cabrini Green sakiniyle (Colman Domingo; HBO’s Euphoria, Suçluluk Topluluğu) tesadüfen karşılaşmasıyla birlikte Şeker Adam’ın arkasında yatan gerçek hikayenin trajik, korkunç doğasını öğrenir. Chicago sanat dünyasındaki mevkiini korumak isteyen Anthony, bu detayları stüdyosunda resimlerine faydalı olmaları amacıyla araştırmaya başlar. Farkında olmadan kendi akıl sağlığını bozan karmaşık bir geçmişe kapı açar ve kendisini kaderiyle çatışma içine atan dehşet verici, viral bir şiddet dalgasını serbest bırakır.

Şeker Adamın Laneti İkinci Fragman 2 – Candyman Seker Adamin Laneti 4

Şeker Adamın Laneti İkinci Fragman 3 – Candyman Seker Adamin Laneti 5

Universal Pictures sunar; Metro Goldwyn Mayer Pictures ile Jordan Peele ve Win Rosenfeld’in Monkeypaw Productions’dan BRON Creative iş birliğiyle Şeker Adam.

Şeker Adam’ın yönetmeni Nia DaCosta, yapımcılar Ian Cooper (Biz), Win Rosenfeld ve Jordan Peele. Senaryo yazarı Peele ve Rosenfeld ile DaCosta. Film, Bernard Rose’un yazdığı 1992 filmi Şeker Adam’a ve Clive Barker’ın kısa hikayesi The Forbidden’a dayanmaktadır. Film’in idari yapımcıları David Kern, Aaron L. Gilbert ve Jason Cloth.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Candyman / Şeker Adamın Laneti

Tür: Korku
Yönetmen: Nia DaCosta
Senaryo: Jordan Peele, Win Rosenfeld ve Nia DaCosta
Oyuncular: Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett, Colman Domingo
Yapımcılar: Ian Cooper, Win Rosenfeld, Jordan Peele
İdari Yapımcılar: David Kern, Aaron L. Gilbert, Jason Cloth

[/box]

Şeker Adamın Laneti İkinci Fragman 4 – Candyman Seker Adamin Laneti poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Violent Night / Vahşi Gece Fragman 5 – Violent Night Vahsi Gece 2

Violent Night / Vahşi Gece Fragman

Yönetmenliğini Tommy Wirkola’nın üstlendiği, başrolünde David Harbour’ın yer aldığı Violent
Gotik Korku Filmi Gwen'den Fragman! 6 – gwen

Gotik Korku Filmi Gwen’den Fragman!

Gwen'den ilk fragman... İngiltere yapımı dram-korku filmi, ilk fragmanında da