Şeytan-ı Racim’in Çekimleri 15 Aralık’ta Başlıyor

Türk Korku Film Türünde Bir İlk: Şeytan-ı Racim

Şeytan-ı Racim’in çekimleri 15 Aralık’ta başlıyor!

Yaşanmış bir hikayeden yola çıkarılarak birebir olayların aktarılacağı “ŞEYTAN-I RACİM” çarpıcı ve bir o kadar gerçekçi sahneleriyle Türk korku film türünde bir ilk olmaya hazırlanıyor. Gerçek Cin ve İfrit çağırma seansları ve inanılmaz ritüel sahnelerini bir araya getirecek olan “ŞEYTANI-I RACİM’ tüm Türkiye’de 19 Nisan’da sinemalarda izleyicilerle bulaşacak.

seytan

Filmin konusu şöyle; İstanbul’da Üniversitede okuyan iki ev arkadaşı Emrah ve Salih’in hayatları Salih’in Havas ilmine duyduğu merakla sonsuza kadar değişir.

seytan3Cin’ler âleminin ürkütücü varlıklarını kendi emri altına alarak isteklerini gerçekleştirmeleri için kullanmak isteyen Salih ve hiçbir şeyin farkında olmayan ev arkadaşı Emrah kendini bir anda bu korkunç döngünün içinde bulurlar. Emrah’ın hiç huzuru kalmamıştır. Her gece şiddetini daha da artıran kâbuslar ve ürkütücü olaylar zinciri başlar.

Salih öteki âlemin kapılarını açmış ve her şey kontrolden çıkmıştır. Kurtulmak istedikçe daha da derine batmaktadırlar. Emrah, okulunu bırakır ve ailesinin yanına İzmit’e döner. Babası ve ailesi her geçen gün daha da batağa saplanan Emrah’a yardım etmeye çalışırlar. Ancak neyle karşı karşıya olduklarını kimse bilmemektedir. Yardım için son çare Bakırcı Mehmet diye bilinen bu konularda ilim sahibi olan yaşlı bakırcı ustasıdır. Bakırcı Mehmet, Emrah ve Salih’i içine düştükleri bu kara dünyadan kurtarmak için tüm ilmini kullanacaktır. Ancak her şeyin bir sınırı vardır. Karşılarındaki güç kimsenin bir gün karşı karşıya gelebileceğini düşünmediği bir varlıktır. Hak katından kovulmuş olan Şeytan-ı Racim yani İblis’in intikam almak için eline bir fırsat geçmiştir.

seytan2

ŞEYTAN-I RACİM, yapım bültenine göre pek çok ilki barındırıyor. Bu konuda “Öteki Sinema” olarak biraz hassasız, çünkü altı boş iddialarla bilet satmak yeni Türk korku sinemasının pazarlama hilesi oldu gibi… Yapımcılarının iddiasına göre, ŞEYTAN-I RACİM gerçek Cin çağırma ritüellerinin gösterildiği film… Ayrıca, gerçek Havas bilgileri ve Hüddam bilgilerinin, gerçek el yazması ve işçiliği olan tarihi kitap ve tılsımların, mühürlerin kullanıldığı film…

Bakalım karşımıza ne çıkacak?

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir