Ben Wheatley Sightseers ile Geri Dönüyor 1 – Sightseers 1

Ben Wheatley Sightseers ile Geri Dönüyor

26 Eylül 2012

Ben Wheatley Sightseers ile Geri Dönüyor 2 – sightseers posterGeçtiğimiz senenin en sevdiğim filmlerinden biri olan Kill List’in yönetmeni Ben Wheatley Sightseers isimli, kara komedi sularında gezinen, keyifli bir işe imza atmış gibi görünüyor.

“Chris, Tina’ya kendi dünyasını kendi bildiği şekilde göstermek ister. Genç sevgililer bir karavana atlayarak İngiliz Adalarını gezmeye başlar. Tina korunaklı bir hayat yaşamıştır ve Crich Tramvay Müzesi, Ribblehead Viyadükü, Keswick Kalem Müzesi gibi Chris’in ona mutlaka göstermek istediği yerler vardır. Fakat hayallerinin yıkılması uzun sürmez. Çevreyi kirletenler, gürültücü gençler ve Tina’nın her şeye karışan annesi Chris’in hayalini gerçekleştirmesine engel olmaya başlar. Bu engellemeler Chris’i hiç istemediği yerlere götürür.”

Senaryosunu Alice Lowe ve Steve Oram’ın yazdığı Sightseers’ın başrollerinde gene Lowe ve Oram var. Oyuncu kadrosunda bu ikilinin dışında Sara Stewart, Tony Way, Lucy Russell, Jonathan Aris, Richard Lumsden ve Monica Dolan gibi isimler yer alıyor.

Sightseers, Natural Born Killers (1994), God Bless America (2011) ve Bonnie and Clyde (1967) tadında bir hikâyenin anlatıldığı eğlenceli bir filme benziyor. Kill List kadar etkileyici olmayacağı aşikâr, ancak gene de ‘izlenecekler listesi’ne eklemekte fayda var. Malum, Ben Wheatley, Kill List ile kolay kolay tükenmeyecek bir kredinin sahibi oldu.

2012 Cannes Film Festivali, 2012 Toronto Uluslararası Film Festivali gibi prestijli festivallerde boy gösteren Sightseers, İngiltere’de 30 Kasım’da gösterime giriyor.

Ben Wheatley Sightseers ile Geri Dönüyor 3 – Sightseers 1

Ben Wheatley Sightseers ile Geri Dönüyor 4 – Sightseers 2

Ben Wheatley Sightseers ile Geri Dönüyor 5 – Sightseers 3

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Independence Day: Resurgence Ön İnceleme 6 – Independence Day Resurgence 3

Independence Day: Resurgence Ön İnceleme

Biz onları yenildi sanıyorduk, insanlığın kurtulduğunu düşündük, ama uzaylılar bu
Widows / Dul Kadınlar İlk Fragman 7 – Widows Dul Kadınlar 02

Widows / Dul Kadınlar İlk Fragman

16 Kasım 2018'de vizyona girecek, Steve McQueen'in yönettiği Widows /