SİYAD 2018 Kısa Film Finalistleri Gösterimi 1 – Kötü Kız Wicked Girl

SİYAD 2018 Kısa Film Finalistleri Gösterimi

15 Temmuz 2018

Beyoğlu Sineması’nda yerli kısa film seçkilerine ve söyleşilere yer verecek olan kısa film gösterimleri başlıyor. 21 Temmuz günü gerçekleştirilecek olan ilk program, SİYAD 2018 Kısa Film Finalistleri adını taşıyor ve SiYAD (Sinema Yazarları Derneği) Kısa Film Kurulu tarafından SİYAD Ödülleri için seçilen beş filme yer veriyor.

Eleştirmenlerin seçtiği kısa filmler

SİYAD 2018 Kısa Film Finalistleri Gösterimi 2 – Hastabakıcı

Kısalar Beyoğlu’nda programının ilki, SİYAD Kısa Film Kurulu üyelerinin ağırlıklı olarak 2017 ve 2018’de üretilen ve kısa film festivallerinde gösterilen filmlerin arasından seçtiği beş kısa filmden oluşuyor.

Her sene SiYAD Ödülleri için belgesel dışı beş kısa film seçen kurul, üretilen kısa filmler arasından en yaratıcı olanları seçmeye çalışıyor. Bu açıdan kurul kararları diğer kısa film festivallerinden farklı olabiliyor.

Gösterimde yer alacak olan kısa filmler Hastabakıcı, Hinterlant, Kötü Kız, Sirayet ve Toprak. Yaklaşık bir saat sürecek kısa film programının ardından kısa filmcilerle bir söyleşi de gerçekleştirilecek.

Bu söyleşide son dönemin en çarpıcı kısa filmleri yönetmenleriyle birlikte masaya yatırılırken, SİYAD Kısa Film Kurulu’nun kısa filme bakışı ve kriterleri de ortaya konulacak.

Kısalar Beyoğlu’nda gelecek programlar

SİYAD üyesi Banu Bozdemir ve Serdar Kökçeoğlu tarafından hazırlanan program Beyoğlu Sineması’nı önemli bir kısa film buluşma noktası yapacak. Kısalar Beyoğlu’nda programı; SİYAD seçkisinin ardından, kadın yönetmenler seçkisi, tür filmleri seçkisi gibi yerli kısa film üretimini farklı açılardan değerlendirmeye imkân veren farklı seçkilerle yoluna devam etmeyi amaçlıyor.

SİYAD 2018 Kısa Film Finalistleri Gösterimi 3 – SİYAD 2018 Kısa Film Finalistleri 1

Kısalar Beyoğlu’nda #1

SİYAD 2018 Kısa Film Finalistleri Gösterimi ve Söyleşisi
Tarih: 21 Temmuz 2018 Cumartesi
Saat: 11.00

Gösterimde Yer Alacak Kısa Filmler

  • Hastabakıcı / Soner Sert
  • Hinterlant / Sinan Kesova
  • Kötü Kız / Ayce Kartal
  • Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan
  • Toprak / Alican Durbaş
blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Eski Afiş Meraklılarına!

Sinema afişi koleksiyonculuğu yapanların, eski afiş meraklılarının yakından tanıdığı bir
Yunan Film Günleri Pera Müzesi'nde Başlıyor 4 – A Quiet Death Sessiz Bir Olum 1986

Yunan Film Günleri Pera Müzesi’nde Başlıyor

Pera Müzesi’nde bu yıl ilki yapılacak Yunan Film Günleri, 7-12