Star Wars Artık Disney’in!

Star Wars Artık Disney'in! 1 – George Lucas Disney

Star Wars artık Disney’in! Dünyanın en büyük animasyon, çizgi film ve eğlence firmalarından biri olan Disney, Star Wars efsanesi ile hayatımıza giren Lucasfilm’i satın aldı!

Ağustos 2009’da dünyanın en büyük çizgi roman firmalarından biri olan Marvel Comics’i 4 milyar dolara satın alan Disney, Lucasfilm için de 4 milyar dolar ödedi.

1971 yılında George Lucas tarafından kurulan film yapım firması Lucasfilm, Star Wars ve Indiana Jones gibi filmler ile sesini sıkça duyurmuş ve marka değerini büyük oranda yükseltmişti. Disney de bu stüdyoyu bünyesine katarak yükselişe yön vermeye karar verdi.

4 milyar dolarlık satışın ardından Disney ve Lucasfilm yetkilileri müjdeli bir haberi de bizlere duyurdu. 2015 yılında Star Wars Episode VII geliyor!

Bakalım daha ne haberler duyacağız. Umarım bu satın alma, tüm Disney ve Lucasfilm hayranları için güzel projelerin başlangıcı olur.

Yazar: Kayra Keri Küpçü

Kaynak: http://frpnet.net/haberler/disney-lucasfilm-i-satin-aldi

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir