Stephen King’den Doktor Uyku 22 Kasım'da Sinemalarda 1 – Doktor Uyku Doctor Sleep 01

Stephen King’den Doktor Uyku 22 Kasım’da Sinemalarda

Stephen King’den Doktor Uyku 22 Kasım'da Sinemalarda 2 – Doktor Uyku Doctor Sleep posterThe Shining / Cinnet filminde izlediğimiz Danny Torrance’in 40 sene önce Overlook Oteli’nde yaşadığı travmatik hikaye Stephen King’den Doktor Uyku / Stephen King’s Doctor Sleep ile devam ediyor. Ewan McGregor, Rebecca Ferguson ve Kyliegh Curran’ın başrolde olduğu, Stephen King’in romanından esinlenerek yazılmış korku filminin yönetmeni Mike Flanagan.

Overlook’ta yaşadığı travmayı bir türlü atlatamayan Dan, uzun süre huzur bulabilmek için mücadele etmiştir. Dan, o güne dek tanık olmadığı güçte “parıltı” olarak tabir ettiği yeteneğe sahip Abra ile tanıştığında geçmişiyle barışır. Abra’nın hayatta kalabilmesi için daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde korkularıyla yüzleşerek ölüm ve yaşam arasında büyük bir mücadele içine girer.

Filmin diğer oyuncuları ise şöyle sıralanıyor: Carl Lumbly, Zahn McClarnon, Emily Alyn Lind, Bruce Greenwood, Jocelin Donahue, Alex Essoe ve Cliff Curtis.

Trevor Macy ve Jon Berg’ün yapımcılığını üstlendiği filmde yönetici yapımcılar; Roy Lee, Scott Lumpkin, Akiva Goldsman ve Kevin McCormick.

Stephen King’den Doktor Uyku 22 Kasım'da Sinemalarda 3 – Doktor Uyku Doctor Sleep 03

Flanagan’ın kamera arkası yaratıcı ekibinde görüntü yönetmeni Michael Fimognari (“The Haunting of Hill House”), yapım tasarımcıları Maher Ahmad (“Get Hard”), Elizabeth Boller (“Hush”) ve kostüm tasarımcısı Terry Anderson (“Den of Thieves”) bulunuyor. Filmin müziği The Newton Brothers (“The Haunting of Hill House”) tarafından bestelendi.

Warner Bros. Pictures, bir Intrepid Pictures / Vertigo Entertainment yapımı, Mike Flanagan filmi Stephen King’den Doktor Uyku / Stephen King’s Doctor Sleep’i sunar. Kasım ayında vizyona girecek filmin dağıtımı Warner Bros. Pictures. tarafından gerçekleştirilecek.

Stephen King’den Doktor Uyku 22 Kasım'da Sinemalarda 4 – Doktor Uyku Doctor Sleep 02

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir