Stereo 1 – Stereo poster

Stereo posterMaximilian Erlenwein’ın yazıp yönettiği 2014 yılı mahsulü Stereo, stilize fragmanı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

“Eric, motorsiklet tamiri yaptığı dükkan ile ilgilenip basit bir hayat sürme niyetindedir. Boş zamanlarını ise yeni kız arkadaşı Julia ve onun kızı ile birlikte geçirmektedir. Her şey Eric’in mükemmeliyet anlayışına yakın bir çizgide devam ederken Henry adında bir yabancı zorla Eric’in hayatına girer. Asalak gibi yapışan Henry’den kurtulmanın mümkünatı yoktur. Henry’nin sinir bozucu hareketleri Eric’i çılgınlığın eşiğine getirir. Bir süre sonra Eric’i tanıdığını iddia eden daha karanlık tipler ortaya çıkar. Eğer yasadışı işlerinde onlara yardımcı olmazsa ciddi zararlar vermekle tehdit ederler. Eric’in hayatı rayından çıkmak üzeredir. Köşeye sıkışan Eric, çaresizce Henry’ye güvenmek zorunda kalır. Ama Henry ne kadar güvenilir biridir?”

Başrollerde yönetmenin bir önceki filmi Schwerkraft‘ta (Gravity, 2009) da rol alan Jürgen Vogel ile Run Lola Run, Das Experiment ve birçok Fatih Akın filmi nedeniyle ülkemizde yakından tanınan Moritz Bleibtreu yer alıyor. Petra Schmidt-Schaller, Georg Friedrich ve Rainer Bock ise oyuncu kadrosundaki diğer isimlerden bazıları.

Afişinden konusuna, fragmanından görselliğine kadar Fight Club ile fazlasıyla yakından ilişki içerisinde görünen Almanya yapımı Stereo, ilk gösterimini Berlin Film Festivali’nde gerçekleştirmişti. Film ülkesinde 15 Mayıs’ta vizyona girecek.

Stereo (2014) fragman. Tıkla, izle!

Stereo 1

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Black Phone / Siyah Telefon İlk Fragman 2 – The Black Phone Siyah Telefon 2

The Black Phone / Siyah Telefon İlk Fragman

28 Ocak’ta vizyona girecek olan The Black Phone / Siyah
Asın Bayrakları! Dark Tower Fragmanı Yayınlandı! 3 – the dark tower 0 0

Asın Bayrakları! Dark Tower Fragmanı Yayınlandı!

4 Ağustos 2017’de vizyona girecek The Dark Tower fragmanı Öteki