Taika Waitti, Flash Gordon Animasyonunu Yönetecek! 1 – Flash Gordon Filmation Aura e1561408666317

Taika Waitti, Flash Gordon Animasyonunu Yönetecek!

29 Haziran 2019

“What We Do In The Shadows” ile sinema dünyasında iz bırakan ve birçok başarılı işe imza atan Taika Waititi, Flash Gordon filmi için anlaşma sağlanmak istenen isim oldu. Deadline’ın haberine göre, Thor: Ragnarok’un sevilen yönetmen, Taika Waititi, 20th Century Fox bünyesinde gerçekleştirilecek olan ve çizgi romanlardan uyarlanacak olan animasyon türündeki Flash Gordon filmini Taika Waititi senaryolaştıracak ve hayata geçirecek. Ancak henüz anlaşma yapılmadığı için farklı roller de alabileceği konuşuluyor.

Jojo Rabbit, The Mandalorian, Akira ve Time Bandits projeleriyle gündeme gelen Taika Waititi, hız kesmeden yeni anlaşmalara imza atıyor. Bu kez de söz konusu film Flash Gordon oldu. Animasyon türünde olması beklenen Flash Gordon, çizgi romanlardan uyarlanacak. Çizgi romanlar daha önce de birçok kez beyaz perde ve televizyona aktarılmıştı. Bu uyarlamalar arasında en çok bilineni 1980 yapımı olandı. Filmin konusu ise şöyleydi: Önemli bir bilimadamı olan Doktor Zarkov, yeni bir icat geliştirir. İcat ettiği roketi ilk kez kullanmak ise arkadaşı Flash Gordon ve kız arkadaşı Dale’e düşer. Gordon ve Dale’in görevi galaksilerarası seyahat ederek Mongo adlı bir gezegene ulaşmaktır. Buraya vardıklarında ise büyük bir sorunla karşılaşırlar. Kral Ming, tüm gezegende terör estirmekte, dünyayı da ele geçirme planları yapmaktadır. Şimdi kahramanlarımıza düşen görev ise bu tehlikeye son vermektir.

Flash Gordon film projesi üzerinde yıllardır çalışıldığı biliniyor. Matthew Vaughn, Julius Avery gibi birçok isim, Flash Gordon filmi için düşünülmüştü. Ancak bir türlü hayata geçirilememişti. Alex Raymond’ın yaratıcısı olduğu Flash Gordon çizgi romanları ilk kez 1934 yılında okuyucularıyla buluştu. Çizgi romanlarda Dünya, Mongo adındaki bir gezegenle çarpışma tehlikesi altındaydı. Flash Gordon ise bunu durdurmak üzere gezegene gönderilir. Ancak Gordon’ın savaşması gereken bir tiran vardır: Ming The Merciless… Bunun yanı sıra birçok kez The New Adventures of Flash Gordon benzeri Flash Gordon çizgi dizileri izleyicileriyle buluşmuştu. Ayrıca bilindiği üzere Star Wars serisi de Flash Gordon’dan ilham alınarak yaratılmıştı. Çizgi romanların hayranı olan George Lucas, seriyi yaratırken Flash Gordon’dan yardım almıştı.

Kaynak: Beyazperde

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

SİYAD Onur ve Emek Ödülleri Sahipleri Açıklandı 2 – Tilbe Saran

SİYAD Onur ve Emek Ödülleri Sahipleri Açıklandı

SİYAD, 54. SİYAD Türkiye Sineması Ödül Töreni’nde vereceği Onur ve
Pera Film’den Yeni Bir Seçki: “Uğrak” 3 – Tekerleme 1984

Pera Film’den Yeni Bir Seçki: “Uğrak”

Deneysel, belgesel ve kurmaca türlerinden 9 filmi bir araya getiren