Televizyon Tarihinin En Büyük Skandallarından Biri 1 – Bombshell Skandal 3

Televizyon Tarihinin En Büyük Skandallarından Biri

18 Aralık 2019

Televizyon tarihinin en büyük “Skandal”larından biri beyazperdeye taşındı! Fox News kurucusu Roger Ailes skandalına dair perde arkasındaki tüm olayları aydınlatacağı yönündeki haberler nedeniyle büyük bir merakla beklenen Bombshell / Skandal, uzun yıllar kadın çalışanlarına tacizde bulunan bir medya patronunun perde arkasındaki inanılmaz öyküsünü anlatıyor.

2016 yılında Fox News kurucusu ve CEO’su Roger Ailes’ın kadın çalışanlarına tacizde bulunduğu iddiası gündeme bomba gibi düşmüş ve olayın basına yansımasının ardından Ailes görevinden istifa etmişti. 20 Aralık’ta tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de vizyona girecek olan Bombshell / Skandal filmi de büyük sansasyon yaratan bu olayın gerçek hikayesini beyazperdeye taşıyor.

Televizyon Tarihinin En Büyük Skandallarından Biri 2 – Bombshell Skandal 1

Skandal, tüm zamanların en güçlü ve tartışmalı medya imparatorluğu olan Fox Haber’in kurulmasına yardımcı olan adamı alt eden kadınların hikâyesini anlatırken özünde ise üç farklı kadının, kontrolsüz güç ve istismarla baş ederken, cesaretin nasıl anlık oluştuğunu da gösteriyor. Bu yılın Oscar adaylıklarında adı geçen Skandal’da Oscar ödüllü Nicole Kidman televizyon yorumcusu Gretchen Carlson’ı, Oscar ödüllü Charlize Theron Fox’tan NBC’ye geçiş yapan Megyn Kelly’yi, Margot Robbie ise Kayla adlı karakteri canlandırıyor. Olayların merkezinde bulunan Ailes’a ise John Lithgow hayat veriyor.

Filmin hikayesi şöyle başladı: 2016 yılı yazında, ses getiren Fox&Friends programının vazgeçilmez sunucularından olan Gretchen Carlson, işten kovulmasının ardından Fox Haber’in kurucusu Roger Ailes’a cinsel taciz davası açtı. Öncesinde planladığı şekilde olayların gelişmesinin ardından Carlson’ın hezimete uğramasını beklerken, Ailes sadece 16 günde kurumsal tarihin en büyük düşüşlerinden birini yaşadı. O bile, çok sayıda kadının anlattığı hikâyelerin gücüyle başa çıkamazdı. Bu kişiler arasında Fox News muhabiri Megyn Kelly de vardı. Ama mesele sadece Fox’taki kadınlar değildi. Yaklaşık bir yıl sonra Ekim 2017’de New York Times, Harvey Weinstein aleyhinde yapılan birçok suçlamayı haber yaptı. Bu haberle birlikte, o zamanlar çok küçük çaplı olan #MeToo (Ben de) hareketini, muazzam bir küresel fenomene dönüştürdü.

Türkiye hakları BG Film’e ait ve CGV Mars dağıtımıyla sinemaseverlerle buluşacak olan Bombshell / Skandal filmi 20 Aralık’ta vizyona girecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Emin Alper'in Yeni Filmi Kurak Günler 75. Cannes Film Festivali’nde 3 – Kurak Gunler 2

Emin Alper’in Yeni Filmi Kurak Günler 75. Cannes Film Festivali’nde

Emin Alper’in dördüncü uzun metraj filmi Kurak Günler, 17-28 Mayıs
DenizBank İlk Film Yarışması’nın Jüri Üyeleri Belli Oldu 4 – Harika Uygur

DenizBank İlk Film Yarışması’nın Jüri Üyeleri Belli Oldu

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın