Pek Yakında Raflarda: The Demented 1 – The Demented 02

Pek Yakında Raflarda: The Demented

14 Temmuz 2013

The Demented posterThe Demented, Christopher Roosevelt tarafından yazılıp yönetilmiş olan, ABD yapımı bir korku/gerilim. Roosevelt’in ilk yönetmenlik ve senaristlik denemesi.

“Altı üniversiteli arkadaş, hafta sonu tatili için kırsal bölgede gayet lüks bir eve giderler. Onlar eğlencenin dibine vurmakla meşgulken, yakın kasabalardan birine terörist füze saldırısı gerçekleşir. Kasabalıların çoğu ölümcül bir virüsten etkilenerek kuduza benzer belirtiler göstermeye başlar. Gözü dönmüş ve hızlı hareket eden hastalık bulaşmış kasabalılar, gençlerin kaldığı evin etrafını sarar. Gençler daha ne kadar süre dayanabilecekler? Hastalık bulaşmış insanlar sokaklarda ‘uyurken’, aralarından fark ettirmeden kaçabilecekler mi? Kaçabilseler bile nereye gidecekler?”

Neredeyse tamamı genç oyunculardan oluşan filmin kadrosunda Sarah Butler, Brittney Alger, Kayla Ewell, Richard Kohnke ve Michael Welch gibi isimler yer alıyor. Oyuncuların büyük çoğunluğu, dizilerden tanıdık simalar. Sinema endüstrisine yeni yüzler kazandırmak adına çekilmiş gibi duran The Demented, ana akım kurallar çerçevesi dışına taşmayan, orta halli bir ‘deli danalar gibi koşan infected’ filmi görünümünde.

Vizyon şansı bulamayan The Demented’in Blu-ray ve DVD baskıları, 30 Temmuz’da satışa çıkıyor.

The-Demented 03

The Demented 02

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Everly Yeni Fragman ve Yeni Görseller 2 – Everly 4

Everly Yeni Fragman ve Yeni Görseller

23 Ocak'tan itibaren iTunes gibi platformlar aracılığıyla internet üzerinden izlenebilecek
Korku Sokağı Üçlemesi Resmi Fragman 3 – Fear Street Korku Sokagi 3

Korku Sokağı Üçlemesi Resmi Fragman

Üç Film. Üç Hafta. Sonsuz Bir Dehşet! Netflix, tüyler ürpertici