Furiosa: Bir Mad Max Destanı Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı 1 – Furiosa A Mad Max Saga 2024 1

Furiosa: Bir Mad Max Destanı Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

4 Aralık 2023

Mad Max efsanesi Furiosa ile devam ediyor!

Son yılların en iyi bilim kurgu aksiyon filmlerinden, 6 Oscar ödüllü, küresel hit Mad Max: Fury Road’un (2015) öncesini anlatan Furiosa: A Mad Max Saga / Furiosa: Bir Mad Max Destanı’nın ilk fragmanı yayınlandı.

2015 yılı yapımı filmde Charlize Theron tarafından canlandırılan İmperator Furiosa’nın kökenlerini ve nasıl güçlü bir savaşçıya dönüştüğünü anlatan Furiosa’da, Theron’un gençliğini Anya Taylor-Joy canlandırıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Mad Max serisinin Oscar ödüllü yönetmeni George Miller oturuyor.

Aksiyon dolu hikayesi ile Furiosa: Bir Mad Max Destanı, ülkemizde 24 Mayıs 2024’te vizyona girecek.

Furiosa: Bir Mad Max Destanı Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı 2 – Furiosa A Mad Max Saga 2024 2

Oscar Ödüllü usta yönetmen George Miller, çığır açan Mad Max filmleriyle yarattığı ikonik distopik dünyaya geri dönüyor.

6 Oscar ödüllü küresel hit Mad Max: Fury Road’un güçlü karakteri Furiosa’nın kökenlerini ortaya çıkaracak yepyeni, orijinal, bağımsız bir aksiyon macerasıyla yeni bir sayfa açan filmin ilk fragmanı yayınlandı.

George Miller’ın bir kez daha yönetmen koltuğuna geçtiği filmde Anya Taylor-Joy, Charlize Theron’un Mad Max: Fury Road filmindeki Furiosa karakterinin daha genç bir versiyonunu canlandırıyor. Dünya çökerken, genç Furiosa Nice Annelerin Yeşil Diyarı’ndan kaçırılır ve Savaş Lordu Dementus liderliğindeki büyük bir Motorcu Sürüsü’nün eline düşer. Çorak Topraklar’da ilerlerken, Ölümsüz Joe’nun başkanlık ettiği Kale’ye gelirler. İki diktatör egemenlik için savaşır. Bu sırada Furiosa eve dönüş yolunu bulmak çabalarken birçok sınavdan sağ çıkmak zorundadır.

Furiosa: Bir Mad Max Destanı Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı 3 – Furiosa A Mad Max Saga 2024 3

Furiosa: Bir Mad Max Destanı Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı 4 – Furiosa A Mad Max Saga 2024 1

Başrolünde Anya Taylor-Joy’un yer aldığı filmde Chris Hemsworth’un yanı sıra Tom Burke, Nathan Jones ve Alyla Browne de rol alıyor. Filmin yapımcılığını George Miller ve Doug Mitchell üstleniyor.

Senaryoyu Mad Max: Fury Road’un ortak yazarı Nico Lathouris ile birlikte kaleme alan Miller’ın kamera arkasındaki yaratıcı ekibinde birinci yönetmen yardımcısı PJ Voeten ve ikinci ekip yönetmeni ve dublör koordinatörü Guy Norris, görüntü yönetmeni Simon Duggan, besteci Tom Holkenborg, ses tasarımcısı Robert Mackenzie, kurgucu Eliot Knapman, görsel efektler sorumlusu Andrew Jackson ve renk uzmanı Eric Whipp yer alıyor.

Mad Max: Fury Road’dan çok sayıda ekip üyesinin devam filmi için geri döndüğü ekipte uzun süredir birlikte çalıştıkları yapım tasarımcısı Colin Gibson, kurgucu Margaret Sixel, ses mikseri Ben Osmo, kostüm tasarımcısı Jenny Beavan ve makyaj tasarımcısı Lesley Vanderwalt bulunuyor.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Furiosa: Bir Mad Max Destanı, 24 Mayıs 2024’te vizyonda olacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Where the Crawdads Sing Fragman 5 – Where the Crawdads Sing 2022 1

Where the Crawdads Sing Fragman

9 Eylül’de vizyona girecek olan Where The Crawdads Sing /
Netflix, David Fincher’ın Yönettiği The Killer’ın Fragmanını Paylaştı 6 – The Killer 2023 3

Netflix, David Fincher’ın Yönettiği The Killer’ın Fragmanını Paylaştı

David Fincher’ın başrolünde Michael Fassbender’ın yer aldığı, görüntü yönetmenliğini Eric