The Expendables 2: İlk Fragman

The Expendables 2: İlk Fragman 1 – The Expendables 2 posterThe Expendables (2010), kağıt üzerinde muhteşem görünen kadrosu ile herkesin ağzını sulandırmıştı. Ancak film beklentilerin altında kalınca bazı suratlar bir parça asılmıştı. Neyse ki gişede ikinci filmi garantileyecek kadar gelir elde edilince, The Expendables 2 için start tuşuna basmakta gecikmediler.

Bu sefer yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Sylvester Stallone yok, onun yerini Simon West almış. West’i Con Air (1997), Lara Croft: Tomb Raider (2001) ve The Mechanic (2011) gibi filmlerden tanıyoruz. Bakalım bu filmde West farkı kendini belli edecek mi?

The Expendables 2, ilk filmdeki yıldızların çoğuyla yoluna devam ediyor. Üstüne üstlük ilk filmde yer almayan, ama herkesin ‘olsaydı tam bomba olurdu’ dediği isimlerden Chuck Norris ve Jean Claude Van Damme da kadroya dahil olmuş durumda.

Filmin merakla beklenen ilk ‘teaser trailer’ı yayınlandı. Aşağıda izleyebileceğiniz teaser trailer’da herkesin yeni görüntüleri kullanılmışken, Jet Li’nin ilk filme ait görüntülerinin kullanılması dikkat çekiyor. Bilindiği gibi Li, ikinci filme çok sıcak bakmıyordu. Ancak bunun sebebi aralarındaki bir anlaşmazlık değil. Jet Li’nin çekim takvimi Ocak ayına kadar müsait olmadığı için Li’nin çekimlerine ancak Ocak ayında başlanacak.

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir