Tolga Karaçelik'in Yeni Filminin Çekimleri Başladı 1 – Tolga Karacelik

Tolga Karaçelik’in Yeni Filminin Çekimleri Başladı

13 Haziran 2023

Tolga Karaçelik, yazıp yönettiği dördüncü ve İngilizce çekilen ilk filmi The Shallow Tale‘in çekimlerine New York’ta başladı! ABD’li yıldızlar Steve Buscemi, Britt Lower ve John Magaro’nun başrollerini paylaştığı kara komedi, bir boşanmanın ortasında bocalayan bir yazarla ona gündüzleri evliliği, geceleri ise yeni kitabında kaleme aldığı cinayetler için danışmanlık yapan emekli bir seri katilin arkadaşlığını konu alıyor.

Dünya çapında festivallere damga vuran ve çok sayıda ödül kazanan Gişe Memuru, Sarmaşık ve Kelebekler filmleriyle uzun süre gündemden düşmeyen Tolga Karaçelik, aynı zamanda Kelebekler ile Sundance Film Festivali 2018’de Dünya Sineması Büyük Ödülü’nü kazanan ilk yerli yapım olarak tarihi bir başarıya imza atmıştı. Karaçelik’in yönetmenliğini üstlendiği Bartu Ben, Yakamoz S-245 gibi diziler ise dijital platformlarda izleyiciyle buluştu.

Tolga Karaçelik, yazıp yönettiği The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write about A Serial Killer (Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi) adlı dördüncü filminin çekimlerine ise geçtiğimiz hafta New York’ta başladı. Karaçelik’in İngilizce çekeceği ilk film olan The Shallow Tale‘de dünyaca ünlü oyuncular kamera karşısına geçiyor. Filmin başrollerini Rezervuar Köpekleri, Fargo, Büyük Lebowski, Stalin’in Ölümü, Sopranos, 30 Rock gibi film ve dizilerle tanınan Golden Globe ödüllü Steve Buscemi; Severance dizisiyle gündemde olan Britt Lower ile son olarak Sundance ve Berlin film festivallerinde ses getiren Past Lives’ta rol alan John Magaro üstleniyor.

The Shallow Tale‘in yapımcılığını Cinegryphon Entertainment çatısı altında Sinan Eczacıbaşı, Scott Aharoni ve Mustafa Kaymak ile birlikte Wren Arthur ile Steve Buscemi’nin Olive Productions ve Alihan Yalçındağ’ın May Productions şirketleri, Tolga Karaçelik ve Alex Peace Power üstleniyor. Britt Lower, John Magaro ve Kanat Doğramacı’nın (Asteros Film) uygulayıcı yapımcı olduğu filmin dünya çapındaki haklarını ise CAA Media Finance ve UTA yönetiyor.

Görüntü yönetmenliğini Black Bird ile tanınan Natalia Kingston’ın, prodüksiyon tasarımını American Honey, Hanna gibi yapımlara imza atan Lance Mitchell’in üstlendiği The Shallow Tale‘in müzik süpervizörlüğünü ise Emmy ödüllü Ciara Elwis yapacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

John Akomfrah Filmleri Pera Film’de 5 – Who Needs A Heart 1991

John Akomfrah Filmleri Pera Film’de

Pera Film, John Akomfrah imzalı tek kanallı işlerden oluşan bir
Five Nights at Freddy’s Yeni Fragman 6 – Five Nights at Freddys 2023 2

Five Nights at Freddy’s Yeni Fragman

Beş gece hayatta kalabilir misin? Five Nights at Freddy's /