Three Thousand Years of Longing / Üç Bin Yıllık Bekleyiş Fragman

Three Thousand Years of Longing / Üç Bin Yıllık Bekleyiş filmine ait fragman yayınlandı.

George Miller, büyük beğeni toplayan Mad Max: Fury Road’dan (2015) tam yedi yıl sonra epik aşk filmi Üç Bin Yıllık Bekleyiş ile yönetmen koltuğuna tekrar geri döndü.

İngiliz yazar A.S. Byatt’ın 1994 tarihli The Djinn in the Nightingale’s Eye adlı kısa öyküsünden uyarlanan Üç Bin Yıllık Bekleyiş’te Tilda Swinton, bir kavanoza hapsedilmiş bir Cin (Idris Elba) ile karşılaşan başarılı bilim insanı Alithea rolünde. İstanbul’da bir otel odasında uzun bir sohbet sırasında Cin, özgürlüğünü kazanmasına yardım etmesi halinde Alithea’nın üç dileğini yerine getirmek için onunla bir anlaşma yapar. Alithea’nın dilekleri, zaman içinde yirmi yıl atlamayla sonuçlanır, bu arada birbirleri için beklenmedik duygular geliştirirler.

Three Thousand Years of Longing / Üç Bin Yıllık Bekleyiş Fragman 1 – Three Thousand Years of Longing Uc Bin Yillik Bekleyis 2022 1

Three Thousand Years of Longing, 16 Eylül’de vizyona girecek.

Three Thousand Years of Longing / Üç Bin Yıllık Bekleyiş

Yönetmen: George Miller
Senaryo: George Miller ve Augusta Gore
Uyarlandığı Eser: A.S. Byatt’ın kısa öyküsü The Djinn in the Nightingale’s Eye
Oyuncular: Tilda Swinton, Idris Elba, Pia Thunderbolt, Berk Özturk, Anthony Moisset, Alyla Browne
Yapımcılar: Dean Hood, Craig McMahon, George Miller, Doug Mitchell ve Kevin Sun
Vizyon Tarihi: 16 Eylül 2022

Three Thousand Years of Longing / Üç Bin Yıllık Bekleyiş Fragman 2 – Three Thousand Years of Longing Uc Bin Yillik Bekleyis poster

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank
    Mansur Yıldırım

    Fragmana bakılırsa çocuk filmi gibi olmuş eskiden trt de hafta sonu çocuk filmleri olurdu onlar gibi olmuş umarım yanılıyorumdur ama film de o kadar çok türk oyuncu olması ve istanbul da geçmişi bakımından yine de izlemeye değer sinema da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir