Yeni Testere Filminin Çekim Hazırlıkları Başladı! 1 – 4816717.jpg r 640 360 f jpg q x xxyxx

Yeni Testere Filminin Çekim Hazırlıkları Başladı!

Korku Seansı ve Aquaman gibi gişede hit olan filmleri ile akıllara kazınan, korku sinemasının dahi çocuğu James Wan’in 2004 yılında korku sinemasına kazandırdığı Testere serisi, ilk filminden itibaren bir çığ gibi büyüdü ve milyar dolarlık bir seri haline geldi. Geçmişteki hataları için insanların tek tek ve özel cezalara maruz kaldığı kanlı seri bu kez sıfırdan başlayacak. Her filminde yeni işkence yöntemleri ortaya koyan serinin yeniden çekiminde; Lionsgate ve Twisted Pictures ile birlikte tüm filmlerde yapımcılığı üstlenmenin yanı sıra 2004 yapımı ilk filmi de yönetmiş olan yaratıcısı James Wan’ın görevlerini bu kez Darren Lynn Bousman üstlenecek. Bousman’ın ünlü korku serisinin Testere 2, Testere 3 ile Testere 4 filmlerinde yönetmen koltuğuna oturmuş olduğunu da belirtelim.

Filmin yönetmeni çekimlerin başlayacağını sosyal medya üzerinden duyurdu. Filmin çekimleri önümüzdeki günlerde Toronto, Kanada’da başlayacak. Yönetmen aynı zamanda seyircileri hazırlıklı olmaları için de uyardı. “Yeni ‘Testere’ filmini birkaç gün içinde çekmeye başlıyoruz. Bu, bir daha asla yazacağımı düşünmediğim bir şeydi!” diyen yönetmen, “Dürüst olmalıyım. Hiç kimse beyaz perdede yaşanacak olan bu kanlı çılgınlık için hazır değil!” diye belirtti.

Yeniden çekimin senaryo odasındaki isimler değişmedi. Orijinal serinin senaristleri Pete Goldfinger ve Josh Stolberg yeniden çekim filmde de senaryoyu üstlenen isimler oldu. Ancak senaryoya dönüştürülen film hikayesinin kaynağı ise beklenmedik bir isim oldu. Hollywood’un en başarılı komedyenlerinden biri olan Chris Rock, yeniden çekimin senaryolaştırılan hikayesini yazan isim.

Lionsgate’in başındaki isim olan Joe Drakefilmle ilgili şu sözleri sarf etmişti; “Chris Rock bize geldiğinde ve fantastik vizyonunun ürkütücü detaylarını vererek kötü adam Jigsaw’un dünyası yeniden canlandırdığında hepimiz onayladık. Saw gelmiş geçmiş en çok gişe hasılatı yapan korku serisiydi ve Lionsgate’in en başarılı film serilerinden biriydi. Bu gelecek film, hala akıllarla oynayan ve önceki Saw filmleri gibi dokunaklı bir film olacak. Chris, klasik korku serisi için bu fikri tasarladı ve markayı zekasıyla, yaratıcı vizyonu ve tutkusuyla canlandırırken tamamen mirasa saygılı olacak.”

Henüz adı belli olmayan yeni film, 23 Ekim 2020 tarihinde izleyicileriyle buluşacak.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir