Kapınızı Kilitlemeyi Unutmayın: You’re Next 1 – Youre Next posterler

Kapınızı Kilitlemeyi Unutmayın: You’re Next

28 Mart 2013

Kapınızı kilitlemeyi unutmadınız, değil mi?

Youre Next posterSenaryosunu Simon Barrett’ın yazdığı, yönetmenliğini Adam Wingard’ın üstlendiği You’re Next’in gösterime girmesini oldukça uzun zamandır bekliyorduk. Bu hafta içinde yeni bir fragmanı yayınlanan You’re Next, artık bir gösterim tarihine de kavuştu.

“Şehrin kalabalığından uzaktaki bir evde yeniden toplanan Davison ailesinin üyeleri, bir grup sadist katil tarafından saldırıya uğrar. Baltalar, arbaletler ve palalar ile saldırıya geçen katiller ile Davison ailesi arasında büyük bir savaş başlar. Evin içinde ve dışında devam eden mücadele sırasında maskeli katilleri en çok Davisonların büyük oğlunun kız arkadaşı Erin zorlar. Erin’in gizemli geçmişi onu öldürülmesi çok güç biri haline getirmiştir.“

Adam Wingard beğendiğim yönetmenlerden biri. 1982 Alabama doğumlu Amerikalı yönetmen, ilk uzun metrajlı filmi Home Sick’i (2007) henüz öğrenci iken yaptı. Ama asıl dikkatleri üzerine çekmesi ikinci filmi Pop Skull (2007) ile oldu. Sadece 2.000 dolarlık bir bütçe ile kotardığı film sayesinde birçok yapım şirketinin ilgisini çekmeyi başardı. Pop Skull gösterildiği birçok festivalde övgüler aldı. 2010 yılında yönettiği A Horrible Way To Die ile Fantastic Fest 2010’da korku kategorisinde en iyi senaryo, en iyi erkek oyuncu ve en iyi kadın oyuncu ödüllerini toparladı. V/H/S, The ABCs of Death ve V/H/S/2 gibi yakın tarihli korku antolojilerinde birer bölüm yönetti.

You’re Next, Eylül 2011’de Toronto Film Festivali’nde galasını yaptı. Aynı festivalin Geceyarısı Çılgınlığı (Midnight Madness) bölümünün seyirci ödülü dalında ikinci olan film, 2013 Gérardmer Film Festivali’nde ise jüri özel ödülünü aldı. Gösterime girmesinin bu kadar gecikmesinin sebebi ise Summit ve Lionsgate yapım şirketlerinin birleşmesinde yaşanan aksiliklerden kaynaklanıyor.

Bu bekleme süresi boyunca yayınlanan afili afişler, beklenti çıtamızı bir hayli yüksek tutmamıza yol açmıştı. Bu hafta içinde yayına giren fragman ise açık söylemek gerekirse oldukça heyecan verici. Ev istilası (home invasion) ile slasher türlerinin karışımı gibi duran filmin fragmanı, sürprizler hakkında ipucu vermeyen yapısına rağmen merak uyandırmayı başarıyor. Hele ikinci bölümde devreye giren Perfect Day isimli parça, fragmanın gergin atmosferine cuk oturmuş. Uzun zamandır izlediğim en iyi fragman diyebilirim.

You’re Next, ABD ve İngiltere’de 23 Ağustos günü gösterime girecek.

Youre Next posterler

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pek Yakında: Modus Anomali 2 – Modus Anomali 3

Pek Yakında: Modus Anomali

Joko Anwar, 2011 yılında tekrar film çekmeye başladı ve Modus
The Monk / Şeytanın Yüzü 3 – MONK QUAD1

The Monk / Şeytanın Yüzü

1796 tarihli klasikleşmiş gotik romandan uyarlanan The Monk / Şeytanın