Yeni Alan Adımız: otekisinema.com

Yeni alan adımız: otekisinema.com! Öteki Sinema, 2005 yılından beri var olduğu ve okurlarının alıştığı blogcu servisi üzerindeki adresten taşındığında -ki Google Pr değerimiz 4 idi- tüm okuyucumuzu ve kendimizi belli ettiğimiz platformlardaki popülaritemizi kaybetme endişesi taşıyorduk. Fakat gördüğümüz şu oldu; iyi ki de yapmışız. Blogcu’nun hiçbir açıklama ve özür olmadan günlerdir servis dışı olmasının yanında kendi alan adımızda kısa sürede daha önce asla ulaşamadığımız hitlere çıkmakla kalmayıp yeni blog adresimizi daha birkaç hafta önce kaydettirdiğimiz Türkiye’nin en başarılı ve kişilik sahibi Blog dizini Blograzzi‘de, sinema kategorisinde 2 numaraya yerleştik.

Bizi bu kadar önemseyen tüm okurlarımıza ve bize güç ve destek veren; Kısa Film, Ters Ninja, Çilek’in Dünyası, Az Pişmiş, Dizi Dizi, Gerilim Hattı, Zagor’un sözü bu, Ne.yapiyorum, Onur’un Kişisel şeysi, Genetikçi, Ara Bölge, Asinema, bloglarına ve Divx Planet forumlarına Gümüş Perde sitesine yürekten teşekkür ederiz.

Bizi ve başkalarının sevmediği filmleri izlemeye devam edin lütfen! :)

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

4 Yorumlar

  1. cillop gibi domaininiz varken blogcu.com’un çöplüğünde kaybettiğiniz vakte yazık :)

  2. tebrikler diyelim. Bu arada kardeş sitelerle de tatlı bir rekabet içindeyiz hissiyatı sardı beni:)

  3. Bize destek veren bazı blogların adını anmayı yazının ilk halinde unutumuşum. Benway’ın yorumunu görünce “Allahım, Ara Bölge!” dedim ve düzeltme yaptım. :)

  4. midnihgt sadece arayanın bulduğu kült bir blogdu.öteki sinemaysa bir fenomen:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: