Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi!

Elves (1989)

Kadri kıymeti bilinmeyen ‘kötü korku film’lerinin en iyilerinden biri… Belki de dünyanın en aptalca konusuna sahip ama yine de izlemesi pek eğlenceli. Konu dediğim de şu: Nazilerin bitmek bilmeyen süper bir savaşçı ırkı yaratma projelerinden birindeki amaçları önüne çıkacak herkesi öldürebilen ama kendisine zarar verilemeyecek bir asker yaratmaktır. Ama problem şudur ki böyle bir şey mümkün değildir. Tam o sırada deneylerini yaptıkları bölgede bir Elf yakalarlar ve bildiklerinin hepsini onun üzerinde uygularlar. Evet, deney tutmuş, çirkin ama şahane bir askerleri olmuştur. Üstelik bu Elf’in, Elf’likten gelen sihirli güçleri de vardır. Genç bir kadın bu sırrı keşfeder ama gördükleri başına bela olur. Terminator misali kadın kaçar, elf kovalar, o esnada insanları parça parça eder ve bu saçma kabusda onları koruyabilecek tek kişi gevşek bir Noel Babadır.

Filmin işte böyle ipe sapa gelmez bir senaryosu var. Santa’yı oynayan Grizzly Adams Chuck Norris’i bile kıskandıracak kadar kötü oynuyor. Efektler falan da öyle aman aman değil ama 80’ler ruhunu sonuna kadar sıvanmış çok ilginç bir seyirlik. Noel korkuları içinde bile pek bileni yoktur. Bizde oynamadığı ve video zamanında da rastlanmadığı için sanırım hakkında edilmiş Türkçe bir kelam bulabilmek mümkün değil-di. Cinemageddon üzerinden fena olmayan bir VHS kaydına ulaşılabilir. Siteye üye olanlara ve Noel korkularını (+80’ler) sevenlere duyurulur. (Murat Tolga Şen)

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Bol Ödüllü Kısa Film: Brentwood Strangler (2015)

Online dizi Scary Endings ile tanıdığımız John Fitzpatrick’in bol ödüllü kısa filmi Brentwood Strangler, nihayet online izlemeye açıldı.

4 Yorumlar

  1. Hey! Ne güzel bir liste yapmışsınız!
    Nanananooommm… Hemen başlayacağım seyretmeye:)
    Teşekkürler.

  2. korku ve gerılım fanatığı bırı olarak cok sevındım,harıka fılmler tamda yılbası haftasında :) hepsını ızlıyorum

  3. bu tarz filmlere bayılan biri olarak bu siteden çok zevk alıyorum. bu yazı da çok eğlenceli, elinize sağlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir