Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi! 1 – cats1

Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi!

24 Aralık 2011

Don’t Open Till Christmas (1984)

Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi! 2 – Don tOpenTilChristmasLondra’da güzelim Noel zamanında, bir seri katil Noel kostümü giymiş erkekleri hepsi de ayrı güzellikte yöntemlerle avlamaya başlar ve ortalığı teröre boğar. Scotland Yard’dan dedektif Harris kendisini durdurabilmek için elinden geleni yapar…

Karındeşen Jack öyküleri ile İngiliz polisiyelerinin Noel harmanı haline getirilmesinden ibaret olan “Noele Kadar Açma” filmi hoş bir 80’ler seyirliği… Genelde bu tarz filmler Hollywood tarafından çıkar ama İngilizler Noel korkusuna el atınca ortaya fena işler çıkmıyormuş… Tüm ingiliz korku ya da cinayet filmlerinde olduğu gibi bu filmde de kendini bir aşırı ciddiye alma hali mevcut ama galiba ben de böylesini seviyorum. Can Yalçınkaya’nın aksine “korku komedi”den pek hoşlanmam. Film zaten fantastik Noel Baba figürüne hiç girmeyerek ve Noel baba kostümlü bir katili değil de yılbaşında her yerde rastladığımız kostümlü vatandaşları öldüren bir caniyi konu ederek diğer tüm Noel korkularından daha ciddi bir yerde durduğunu ispatlıyor.

Katilin her kurbanı farklı, zeki ve vahşice öldürdüğü slasher’ları sevenlerin çok hoşuna gidecek bir film Don’t Open Till Christmas… Gerçekten de katilimiz kimi kurbanını usturayla doğrayarak, kiminin suratının ortasına yakın mesafeden 45’likle ateş ederek, kimini de yakarak öldürüyor ki çok daha farklı bir sürü metod da filmin içinde mevcut. 80’ler korkularına İngiliz tarafından erotizm dozu da yüksek, güzel bir katkı… (Murat Tolga Şen)

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

4 Comments

  1. korku ve gerılım fanatığı bırı olarak cok sevındım,harıka fılmler tamda yılbası haftasında :) hepsını ızlıyorum

  2. bu tarz filmlere bayılan biri olarak bu siteden çok zevk alıyorum. bu yazı da çok eğlenceli, elinize sağlık!

  3. Burada eski Yazıları gördüm 2011 den kalan acaba burada ki insanlar şu an nasıllar ne yapıyorlar cok duygulandım

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 10: Sinemanın En İğrenç Yemekleri! 3 – the matrix

Top 10: Sinemanın En İğrenç Yemekleri!

Öteki Sinemacılardan Semra Uygun'un hazırladığı ilginç dosyalar dizisi devam ediyor:
Tek Mekanda Geçen 20 Film 4 – Panic Room 2003

Tek Mekanda Geçen 20 Film

Hayalgücünün ve yaratıcılığın kısıtlı durumlarda nasıl da harikalar yarattığını sunan