Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi!

The Christmas Season Massacre (2001)

The Christmas Season Massacre , bir Slasher komedisi… Başına bin bir türlü talihsizlik gelmiş öfkeli bir lise öğrencisinin sınıf arkadaşlarını ve olayı anlayan ailelelerini öldürerek yarattığı terörü konu alıyor. Klasik “kimse beni anlamıyorsa neden hepsini öldürmüyorum ki” temasını işleyen film şiddeti göstermek konusunda elini korkak alıştırmamış, neredeyse Gore seviyesine ulaşmış bile denebilir. Tüm slasher’larda olduğu gibi burada da katilin kurbanlarını avlarken kullandığı envayi çeşit yol mevcut. Öldürmek için arabayla eziyor, iple boğuyor, bıçakla barsakları deşiyor, silahla ateş ediyor, aklınıza ne gelirse… Bir gıdıklamadığı kalıyor yani…

Film 2001 yapımı olmasına rağmen 80’ler kafasına epey yakın düşmüş.. Küçük bir Amerikan kasabası, sinirr bozucu liseliler, okulun popülerleri, kaybdenleri, anlayışsız ve her işe burnunu sokan ebeveynler, olaylara hep sonradan müdahil olan şerif ve adamları gibi de tüm slasher klişelerini içeriyor. Cinayetlerin Noel zamanı işlenmesi dışında Noel temasına çok da uygun düşmüyor aslında ve çok önemli bir filmde değil… Başroldeki ezik genç katil de hakikaten her gün dalga geçilip hırpalanacak kadar uyuz bir tip! STV (straight to video / doğrudan videoya) dedikleri türden, sinemalarda gösterilmemiş bir yapım ama yine de izlemesi epey keyifli… Tabi midesi kaldırabilene! (Murat Tolga Şen)

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Bol Ödüllü Kısa Film: Brentwood Strangler (2015)

Online dizi Scary Endings ile tanıdığımız John Fitzpatrick’in bol ödüllü kısa filmi Brentwood Strangler, nihayet online izlemeye açıldı.

4 Yorumlar

  1. Hey! Ne güzel bir liste yapmışsınız!
    Nanananooommm… Hemen başlayacağım seyretmeye:)
    Teşekkürler.

  2. korku ve gerılım fanatığı bırı olarak cok sevındım,harıka fılmler tamda yılbası haftasında :) hepsını ızlıyorum

  3. bu tarz filmlere bayılan biri olarak bu siteden çok zevk alıyorum. bu yazı da çok eğlenceli, elinize sağlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir