Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi!

The Christmas Season Massacre (2001)

Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi! 1 –The Christmas Season Massacre , bir Slasher komedisi… Başına bin bir türlü talihsizlik gelmiş öfkeli bir lise öğrencisinin sınıf arkadaşlarını ve olayı anlayan ailelelerini öldürerek yarattığı terörü konu alıyor. Klasik “kimse beni anlamıyorsa neden hepsini öldürmüyorum ki” temasını işleyen film şiddeti göstermek konusunda elini korkak alıştırmamış, neredeyse Gore seviyesine ulaşmış bile denebilir. Tüm slasher’larda olduğu gibi burada da katilin kurbanlarını avlarken kullandığı envayi çeşit yol mevcut. Öldürmek için arabayla eziyor, iple boğuyor, bıçakla barsakları deşiyor, silahla ateş ediyor, aklınıza ne gelirse… Bir gıdıklamadığı kalıyor yani…

Film 2001 yapımı olmasına rağmen 80’ler kafasına epey yakın düşmüş.. Küçük bir Amerikan kasabası, sinirr bozucu liseliler, okulun popülerleri, kaybdenleri, anlayışsız ve her işe burnunu sokan ebeveynler, olaylara hep sonradan müdahil olan şerif ve adamları gibi de tüm slasher klişelerini içeriyor. Cinayetlerin Noel zamanı işlenmesi dışında Noel temasına çok da uygun düşmüyor aslında ve çok önemli bir filmde değil… Başroldeki ezik genç katil de hakikaten her gün dalga geçilip hırpalanacak kadar uyuz bir tip! STV (straight to video / doğrudan videoya) dedikleri türden, sinemalarda gösterilmemiş bir yapım ama yine de izlemesi epey keyifli… Tabi midesi kaldırabilene! (Murat Tolga Şen)

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

4 Yorumlar

 1. blank

  Hey! Ne güzel bir liste yapmışsınız!
  Nanananooommm… Hemen başlayacağım seyretmeye:)
  Teşekkürler.

 2. blank

  korku ve gerılım fanatığı bırı olarak cok sevındım,harıka fılmler tamda yılbası haftasında :) hepsını ızlıyorum

 3. blank

  bu tarz filmlere bayılan biri olarak bu siteden çok zevk alıyorum. bu yazı da çok eğlenceli, elinize sağlık!

 4. blank

  Burada eski Yazıları gördüm 2011 den kalan acaba burada ki insanlar şu an nasıllar ne yapıyorlar cok duygulandım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir