Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi! 1 – cats1

Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi!

24 Aralık 2011

A Christmas Nightmare (2001)

Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi! 2 – christmas nightmare 2001Herhalde tüm yazdıklarımız içinde en önemsiz olan film bu ama yine de Noel korkuları arasında anılacak kadar kıymeti var. Epey paranormal bir hikayeye sahip filmin çıkış noktası biraz geçen yıl izlediğimiz “Did You Hear About Morgan’s”ı hatırlatmıyor değil!

Vahşice işlenen bir cinayete tanık olan yeni evli çift, polis tarafından tanık koruma programına alınarak güvenli bir eve yerleştiriliyor. Yanlarına da onları korumak için bir F.B.I görevlisi veriliyor. Her şey iyiyken hoşken çiftin dişi olanı tuhaf halüsünasyonlar görmeye başlıyor. Meğerse bu “güvenli” sandıkları evde 50 yıl önce çok vahşi cinayetler işlenmiş ve katilin ruhu evde dolanmakta… İşin daha da kötüsü cinayetleri işleyen katilin ruhu F.B.I görevlisinin bedenine dadanıp adamı psikopata çeviriyor.  kocası, kadına önce inanmayıp aklını kaçırdığını düşünüyor ama sonra o da anlıyor Anyayı Konyayı! Genç çift evde kapana kısılmış oluyor böylece ve kendilerini korumakla görevli adamın katliamına kurban gitmemek için evden çıkmanın mücadelesini veriyorlar.

Biraz daha özenli işlenebilse aslında tam 12’den vuracak bir film olabilecekken bütçesizlik ve yeteneksizliğie kurban giden Christmas Nightmare yine Noelle direk olarak ilgili olmak yerine onu dönemsel bir fon olarak kullanan bir yapım. Supernatural meraklıları fırtınalı, şimşekli bir havada geçen bu tekinsiz ev öyküsünü seveceklerdir mutlaka… (Murat Tolga Şen)

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

4 Comments

  1. korku ve gerılım fanatığı bırı olarak cok sevındım,harıka fılmler tamda yılbası haftasında :) hepsını ızlıyorum

  2. bu tarz filmlere bayılan biri olarak bu siteden çok zevk alıyorum. bu yazı da çok eğlenceli, elinize sağlık!

  3. Burada eski Yazıları gördüm 2011 den kalan acaba burada ki insanlar şu an nasıllar ne yapıyorlar cok duygulandım

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Bilim Kurgu Sinemasında "İlk Temas" 3 – Bilim Kurgu Sinemasında İlk Temas

Bilim Kurgu Sinemasında “İlk Temas”

Bilim kurgu sinemasında hemen her zaman çalışan temaların başında gelen
İçinden Astronot Geçen Filmler 4 – 5 The Martian

İçinden Astronot Geçen Filmler

Neyse ki Hollywood ve NASA ortaklığı yalnızca astronotlarla sınırlı değil.