Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi! 1 – cats1

Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi!

24 Aralık 2011

Christmas Evil (1980)

Yeni Yıla Yalnız Girenlere: En Korkunç 10 Yılbaşı Filmi! 2 – 482131.1020.AKimilerine göre yapılmış en iyi Noel temalı korku filmidir. Aynı zamanda bir katilin psikolojik çözümlemesini yapması da filmi diğerlerinden ayıran unsurlar arasında yer alır. Brandon sıkıntılı bir çocukluk geçirmiş ve Noel babadan nefret etmektedir. Çünkü yıllar önce annesi ile babasını malum rutin üzerinde yakalamıştır. Babası bir noel baba kostümü giydiği içinde Noel baba ile annesinin babasını aldattığını düşünmektedir. Aynı zamanda nefret ettiği adam gibi olmak isteyince olaylar karışır. Bir gün bir Noel baba kostümü giyer ve işe bir geyiği öldürmekle başlar.

“Christmas Evil” çoğu zaman 1984 yapımı Christmas korku filmi “Silent Night, Deadly Night” ile karşılaştırılır. İki film arasında tabii ki benzerlikler var (iki filmde de karakterin çocukluğunda, Noel Baba ile yaşadığı travmatik deneyim ön plana çıkmakta)fakat aslında ikisi de birbirinden tamamen farklı filmler. “Silent Night, Deadly Night” da trashy bir çıplaklık ve şiddet unsurlarını görmek mümkün. “Christmas Evil” da ise daha az bir şiddet yer almakta.

Bir çok insana filmin ağır ilerlemesinden şikayetçi, fakat bu bir Slasher olsaydı bu serzenişte haklı olabilirlerdi. Bu bir Slasher film değil kesinlikle ama hatası bir Slasher olarak lanse edilmesi. Doğal olarak filmi bu beklentiyle izleyenler. Hayal kırıklığına uğramış olabilirler. Özellikle ana karakterin oyunculuğu ve sinematografi açısından film tatmin edici. (Melahat Yılmaz / Tolga Demirtaş)

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

4 Comments

  1. korku ve gerılım fanatığı bırı olarak cok sevındım,harıka fılmler tamda yılbası haftasında :) hepsını ızlıyorum

  2. bu tarz filmlere bayılan biri olarak bu siteden çok zevk alıyorum. bu yazı da çok eğlenceli, elinize sağlık!

  3. Burada eski Yazıları gördüm 2011 den kalan acaba burada ki insanlar şu an nasıllar ne yapıyorlar cok duygulandım

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Norveç Sinemasında 2. Dünya Savaşı Filmleri 3 – Max Manus Man of War 2008

Norveç Sinemasında 2. Dünya Savaşı Filmleri

2. Dünya Savaşı'nda çok fazla direniş gösteremeyen ülkelerden biri olan
Amerikalılar Yurt Dışı Tatilinde 4 – Turistas 04

Amerikalılar Yurt Dışı Tatilinde

Yaz tatili planı yapmadan önce bu listeye mutlaka bir göz