11. Boğaziçi Film Festivali’nin Afişi Yayınlandı

21 Kasım 2023

Bu yıl 8-16 Aralık tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak olan 11. Boğaziçi Film Festivali’nin afişi paylaşıldı.

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl on birincisi düzenlenecek olan Boğaziçi Film Festivali, 8-16 Aralık tarihleri arasında sinemaseverlerle bir araya gelmeye hazırlanıyor. Türkiye ve dünya sinemasından seçkin örneklerin gösterimleri, ustalık sınıfları ve söyleşileriyle seyircilerini ağırlayacak olan festivalin afişi minyatür sanatçısı Onur Hastürk imzası taşıyor.

Festivalin dinamizminin ve zengin kültürünün ön plana çıkarıldığı afiş, klein mavisinin geometrik formu ile çağdaş ve güncel bir bakış açısını temsil ederken, etrafındaki tezhip süslemeleri ile gelenekselliğin izlerini taşıyor.

Afişin üst kısmında konumlanan ve altın motiflerle tasarlanan yunus deseniyle Altın Yunus ödüllerine ve festivalin prestijine vurgu yapan Hastürk, renk seçiminde kontrastı vurgulayarak görsel etkiyi artırıyor. Tasarım sürecinde festivalin dinamizmini ve zengin kültürel bağlamını ön plana çıkarmaya odaklanan sanatçı, geleneksel ve çağdaş öğeleri afişte dengeliyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği ve Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortaklığı ile gerçekleşecek 11. Boğaziçi Film Festivali ile ilgili tüm gelişmelere ve festivale dair güncel haberlere bogazicifilmfestivali.com ve festivalin resmi sosyal medya hesapları üzerinden erişilebilir.

11. Boğaziçi Film Festivali’nin Afişi Yayınlandı 1 – 11 Bogazici Film Festivali afis

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

19. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri 2 – Bugun Degil

19. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri

19 yıldır her yaştan sanatseveri kapsayan bir festival kültürü yaratan
19. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Açıklandı 3 – Beren Saat

19. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Açıklandı

2-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 19. Akbank Kısa Film Festivali’nin