19. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı 1 – 19 Akbank Kisa Film Festivali basvuru header

19. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

25 Ağustos 2022

Sinema sanatı üzerinde kısa filmlerin etkin rolünün bilinciyle, Türkiye’de bu alanda bir platform oluşturan ve alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, 20-30 Mart 2023 tarihleri arasında 19. kez düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl 68 ülkeden toplam 2.081 kısa filmin başvurduğu Yarışma Bölümü için son başvuru tarihi 30 Aralık 2022, Cuma olarak açıklandı.

Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek 19. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’ne başvuran eserler arasından, festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek Ulusal Yarışma bölümünde En İyi Kısa Film 50.000 TL, Uluslararası Yarışma bölümünde En İyi Uluslararası Film ise 5.000 Dolar ile ödüllendirilecek.

19. Akbank Kısa Film Festivali, “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif”, “Özel Gösterim”, “Forum” ve “Genç Bakışlar” bölümleri ile yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle 20-30 Mart 2023 tarihleri arasında sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

19. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formlarını, Akbank Sanat’tan ya da akbanksanat.com adresinden temin edilebilirsiniz.

19. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı 5 – 19 Akbank Kisa Film Festivali

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Altın Koza'da Orhan Kemal Emek Ödülleri Açıklandı 6 – Zihni Goktay

Altın Koza’da Orhan Kemal Emek Ödülleri Açıklandı

Altın Koza’nın açılış töreninde takdim edilecek Orhan Kemal Emek Ödülleri,
18. Akbank Kısa'nın Ödüllü Filmleri Üniversitelerde 7 – The Right Words Adrian Moyse Dullin

18. Akbank Kısa’nın Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

18. Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri, Türkiye genelinde 28