20. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı 1 – 20 Akbank Kisa Film Festivali basvurlar

20. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

1 Ağustos 2023

Türkiye’de kısa filmin gelişimine destek veren, özellikle genç sinemacılar için bu alanda bir platform oluşturan ve alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, 25 Mart-04 Nisan 2024 tarihleri arasında 20. kez düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl 71 ülkeden toplam 2.237 kısa filmin başvurduğu Yarışma Bölümü için son başvuru tarihi 22 Aralık 2023, Cuma olarak açıklandı.

Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek Yarışma Bölümü’ne başvuran eserler arasından, festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek Ulusal Yarışma bölümünde En İyi Kısa Film 75.000 TL, Uluslararası Yarışma bölümünde En İyi Uluslararası Film ise 3.000 Dolar ile ödüllendirilecek.

Festival Kısaları, Dünyadan Kısalar, Kısadan Uzuna, Deneyimler, Belgesel Sinema, Perspektif, Özel Gösterim, Forum ve Genç Bakışlar bölümleri ile yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle zengin bir seçkiye sahip festival, 25 Mart-04 Nisan 2024 tarihleri arasında sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

Festival kapsamındaki yarışmaların başvuru formlarını, Akbank Sanat’tan ya da akbanksanat.com adresinden temin edebilirsiniz.

20. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı 2 – 20 Akbank Kisa Film Festivali basvuru

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

33. Ankara Film Festivali Biletleri Yarın Satışa Çıkıyor 3 – Beyaz Motosiklet

33. Ankara Film Festivali Biletleri Yarın Satışa Çıkıyor

33. Ankara Film Festivali biletleri biletinial.com üzerinden ve Büyülü Fener
19. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Açıklandı 4 – Beren Saat

19. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Açıklandı

2-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 19. Akbank Kısa Film Festivali’nin