20. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Türkiye’de kısa filmin gelişimine destek veren, özellikle genç sinemacılar için bu alanda bir platform oluşturan ve alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, 25 Mart-04 Nisan 2024 tarihleri arasında 20. kez düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl 71 ülkeden toplam 2.237 kısa filmin başvurduğu Yarışma Bölümü için son başvuru tarihi 22 Aralık 2023, Cuma olarak açıklandı.

Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek Yarışma Bölümü’ne başvuran eserler arasından, festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek Ulusal Yarışma bölümünde En İyi Kısa Film 75.000 TL, Uluslararası Yarışma bölümünde En İyi Uluslararası Film ise 3.000 Dolar ile ödüllendirilecek.

Festival Kısaları, Dünyadan Kısalar, Kısadan Uzuna, Deneyimler, Belgesel Sinema, Perspektif, Özel Gösterim, Forum ve Genç Bakışlar bölümleri ile yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle zengin bir seçkiye sahip festival, 25 Mart-04 Nisan 2024 tarihleri arasında sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

Festival kapsamındaki yarışmaların başvuru formlarını, Akbank Sanat’tan ya da akbanksanat.com adresinden temin edebilirsiniz.

20. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı 1 – 20 Akbank Kisa Film Festivali basvuru

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir